To miał być wieczór ratunku. Ostatnia szansa, ostatni krok do fazy play-off i przedłużenia sezonu. Zamiast tego kibice w Hali Mistrzów zobaczyli prawdziwy koszmar. Anwil Włocławek przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 84:87 i już w maju kończy sezon 2025/26. Następny oficjalny mecz Rottweilerów dopiero we wrześniu.
::photoreport{"type":"see-button","item":"22748"}
Po katastrofalnej porażce z Zastalem Zielona Góra 71:86 włocławianie sami postawili się pod ścianą.
Dzisiejszy wieczór miał być odpowiedzią drużyny. Miał pokazać charakter, sportową złość i walkę o życie. Przez moment wydawało się nawet, że Anwil wyciągnie ten mecz. Ale czwarta kwarta zamieniła wszystko w dramat.
Pierwsza odsłona była nerwowa i szarpana. Anwil prowadził, za chwilę przegrywał, potem znów remisował. W ciągu kilku minut kibice przeżyli prawdziwy rollercoaster. Rottweilery miały nawet cztery punkty przewagi, ale kompletnie nie potrafiły uspokoić gry. Końcówka kwarty należała do gości i po 10 minutach było 22:28.
W drugiej kwarcie Hala Mistrzów wreszcie odżyła. Anwil zaczął agresywnie, szybko odrobił straty i ruszył do ataku. Pierwszą trójkę dla gospodarzy trafił Wahl, chwilę później kolejną dołożył Buchanan.
Świetnie wyglądał Slaughter, który popisał się efektowną akcją zakończoną punktami. Kapitalnie w obronie pracował też Łazarski - jego przechwyt poderwał trybuny. Anwil wygrał kwartę aż 26:11 i do przerwy prowadził 48:39.

Po zmianie stron wydawało się, że włocławianie kontrolują sytuację. Fridriksson trafiał za trzy, przewaga rosła do 10, 11, a nawet 13 punktów. Kolejną trójkę dorzucił Slaughter i kibice zaczęli wierzyć, że Anwil dowiezie ten mecz.
MKS jednak nie odpuszczał i stopniowo zmniejszał straty. Przed ostatnią kwartą było jeszcze bezpieczne 69:62.
A potem wydarzyła się katastrofa.
Goście rozpoczęli czwartą kwartę od dwóch trójek w półtorej minuty i przewaga Anwilu stopniała do jednego punktu. Za chwilę był remis. Wtedy jeszcze ratować sytuację próbował Fridriksson - dwie kolejne trójki z rzędu sprawiły, że Anwil odskoczył na 77:71. Hala Mistrzów oszalała, kibice wstali z miejsc, a do końca pozostawało sześć minut.
I właśnie wtedy wszystko się posypało.

MKS odpowiedział trójką. Anwil zaczął grać w ataku kompletnie chaotycznie, bez pomysłu, momentami wręcz na wariata.
Goście trafiali wolne, odrabiali punkt po punkcie, aż w końcu wyszli na prowadzenie. Wahl jeszcze doprowadził do remisu, ale końcówka należała już wyłącznie do zespołu z Dąbrowy Górniczej.
Na niespełna dwie minuty przed końcem MKS prowadził trzema punktami, a Anwil wyglądał jak drużyna bez energii i bez planu. Straty piłki, fatalne decyzje i ogromne nerwy kompletnie rozsypały włocławian.
Minutę przed końcem kolejna strata gospodarzy praktycznie zamknęła mecz. MKS dołożył dwa punkty i odjechał na sześć oczek. Trójka Slaughtera w końcówce niczego już nie zmieniła.
Czwarta kwarta przegrana aż 15:25. Mecz przejęty przez MKS w najbardziej brutalny możliwy sposób.
Dla Anwilu to koniec sezonu. I trudno nazwać to inaczej niż gigantycznym rozczarowaniem oraz kompromitacją.
Stahu22:26, 10.05.2026
W Anwilu tak jak w rządzie Tuska.Trwonienie publicznych pieniędzy bez żadnych konsekwencji.Komuna w kraju w mieście i w klubie......
❤️22:56, 10.05.2026
Cztery kanapy i dwa stoliki kawowe za 54 tyś. zł. Fotele z regulowanymi elektrycznie zagłówkami i sprzęt fotograficzny za 100 tyś. zł. Łącznie ponad MILION ZŁ z budżetu Ministerstwa Energetyki wydał na swoje luksusy Miłosz "Lotniskowiec" Motyka. Ministerem jest dopiero 10 miesięcy.
Zyx07:50, 11.05.2026
Chyba jak za PiSu
fujka09:03, 11.05.2026
Stachu gdzie ty roztrwoniłeś swój rozum..........................
Serek10:30, 11.05.2026
Nie no spoko...mierzeja wiślana, lotnisko w Radomiu, CPK, Izera, sprzedany Lotos, Skok, Getbak, węgiel sprowadzany z całego świata, Polski Ład i tak można bez końca panie Stahu
Usmiechnie22:31, 10.05.2026
Brawo Prezesina !!! Ale prezesowi i działacza. Pewnie się kasa zgadza. Nasza kasa ! Czy odpowie Prezes za wynik i przemarnowanie 14 baniek swoim majątkiem jak w Prywatnej firmie??? Tak się bawi uśmiechnięta Polska
Aa23:41, 10.05.2026
Prezes powinien odpowiadać swoim majątkiem 🙂
włocławianin 12:02, 11.05.2026
Jeszcze sobie premie przyznają za dobrze wykonaną
Hihi haha22:32, 10.05.2026
Drodzy kibice kupujcie karnety na przyszły sezon. Pewnie będą droższe niż w tym haha
Ciekawostka22:33, 10.05.2026
Zauważyliście, że odkąd mamy nowego prezydenta to nasz klub leci na łeb na szyję? Przypadek?
Jas22:41, 10.05.2026
Panie Kukucki jesteś jednym z twórców tej kompromitacji....
Pozostałe komentarze
solidarni22:30, 10.05.2026
rozbici jak pis na frakcje
!!!23:04, 10.05.2026
Solidarni z Berlinem!
Było blisko22:33, 10.05.2026
Drodzy kibice kupujcie karnety na przyszły sezon. Pewnie będą droższe niż w tym
czy to prawda22:35, 10.05.2026
Potencjalni kandydaci na nowego prezesa albo nie chcą współpracować ekipą qq, albo wystawieni przez qq nie są akceptowani przez sponsora i wcale się nie dziwię sponsorowi.
❤️22:36, 10.05.2026
"Błogosławieni młodzi, albowiem oni odziedziczą dług narodowy" - parsknął śmiechem kilka dni temu Radzio Sikorski, najwyraźniej hołdując zasadzie Jerzego Urbana, że "rząd się zawsze wyżywi".
Koszałek Opałek22:36, 10.05.2026
No i wiedział Fałek kiedy spitolić z tonącego wraku.
marburg22:38, 10.05.2026
Im wiecej sponsorow, kierownikow i pieniedzy, tym gorsza gra,
A122:38, 10.05.2026
Szacun dla trenera Gronka, który z jednym asystentem i ekipą, której trzon grał z 3 lub 4 faulami dał radę jednemu ciapa..mu i trzem do niego podobnym. Trzeba może było jeszcze z dwóch asystentów zatrudnić, to może coś by ugrali. Jak można prowadzić 13 punktami kwartę przed końcem i nie kontrolować meczu. Znów *%#)!& szkolne straty, złe zagrywki, osobiste... Elvar z Buchananem sami meczu nie wygrają. Slaughter lipa... I jeszcze ten wyżelowany w garniturze drze r..a kwartę przed końcem KTO WYGRA MECZ. No i wygrali... Takie coś to się krzyczy po meczu. Ciekawe kogo teraz za to wszystko wyp.....lą. Szkoda dalej pisać jaki wstyd na całą Polskę nam zgotował ten cały pseudozarząd KK Anwil. Teraz z naszej stolicy koszykówki cała Polska ma bekę. No cyba, że takie były plany... przed przyszłym sezonem...
Morgan22:53, 10.05.2026
Panie Kukucki kibice zostali okradzeni z pieniędzy ,dumy i szacunku .Pan jak właściciel i kolega Pszczółkowski jesteście za kolejną kompromitację odpowiedzialni.
Fiksol23:07, 10.05.2026
Od kiedy miasto jest większościowym właścicielem klubu Anwil toczy się ku upadkowi.Kompromitacje są co roku.Kukucki ,ty za to odpowiadasz .
Swojak 23:29, 10.05.2026
Zgadzam sie z fiksolem , od kiedy do klubu wdarła się polityka , Anwil sie stacza . Ten świat robi się coraz głupszy
To tak 23:37, 10.05.2026
Od kiedy do sportu weszły pieniądze ten upada ..
???23:37, 10.05.2026
My KIBICE czekamy teraz na oficjalne stanowisko klubu, za to co się wydarzyło i plany odnośnie zarządu, trenerów i zawodników, bo zwykłe przeprosiny, to sobie możecie w d..ę wsadzić.
Aj23:43, 10.05.2026
Przede wszystkim zarząd powinien za tą wtopę odpowiedzieć 👍
Óla23:56, 10.05.2026
Uśmiechajcie się😁Żyjemy w uśmiechniętej POlsce.Czym się martwicie?Kasa POszła z zakładów Anwil z biednego zadłużonego Włocławka,a cooo tam.Teraz wpłynie z KPO to kupi się ze dwa jachty,pójdzim do klubu,ale swingersów może jakiś chłop bedzie w ciąży co się przejmujeta brygada😁😁😁
partyjnioki06:17, 11.05.2026
Tak się kończy partyjniactwo na stanowiskach
Kiedy !!!!!07:39, 11.05.2026
Lewacki samorząd przestanie sPOnsorować prywatny klub z naszych podatków bez zgody podatników ? Czy niw ma wazniejszych potrzeb włocławskich podatników ? Choćby ochrona zdrowia najmłodszych w szkołach , badania profilaktyczne , pomoc seniorom ......czy Kukucki jest ślepy i nie widzi potrzeb mieszkańców Włocławka ?
Włocek07:48, 11.05.2026
K O M P R O M I T A C J A !
Czy wystarczy honoru aby podać się do dymisji ?
Ru07:50, 11.05.2026
W dwóch ostatnich meczach było widać że zawodowcy anwilu. maja dosc grania w klubie i jak najszybciej chcieli skończyć grę w tym klubie trener porażka zero pomysłu na grę w obronie czy to początek upadku koszykówki we Włocławku zamiast sprowadzać patałachów z zagranicy postawić na szkolenie młodzieży w klubie i częściej dać im szansę gry podczas meczów multi odpowie za blamaż w tym sezonie wszyscy są zadowoleni kasa w kieszeniach zawodników i działaczy poply.nela szerokim strumieniem
k08:28, 11.05.2026
Wstyd i kompromitacja na cała Polskę!Sponsorzy w tym my Włocławianie - powinni rozliczyć każdą złotówkę przeznaczoną na Anwil i nie dawać ani grosza więcej jeżeli nie będzie zmian ,jeżeli nie polecą głowy winnych temu z prezesem na czele,trenera i jego asystentów (co tam robił Kożan?)oraz większości zawodników którym się nie chciało lub zabrakło umiejętności.Panie Kukucki nie życzę sobie aby przekazywał Pan pieniądze z moich podatków na taką farsę,dosyć tego!
Widz08:37, 11.05.2026
Za taką sytuację jest winien nikt inny jak tylko Korzan i od pierwszy powinien wylecieć z tego zespołu. Mając tak budżet spaprał cały sezon.
Rudy12:54, 11.05.2026
Dobrze piszesz prezesie ratujmy dupska
Zndlav08:37, 11.05.2026
Likwidować koszykówkę we Włocławku i pieniądze dać dla potrzebujących
Mb08:51, 11.05.2026
Nic takiego zwykła sportowa porażka .porażka to nie tragedia.
Bdbdbd09:21, 11.05.2026
Wypier.....ć cały zarząd łącznie z trenerem i zawodnikami nie omijając prezesa
pszczoła09:23, 11.05.2026
Pszczoła geniusz haha
re pszczoła09:41, 11.05.2026
Przecież to koleś Wojtkowskiego ...więc czego oczekiwać PO POzorancie , KOledze POzoranta? Tylko POzornych działań można oczekiwać .
Anwilec09:44, 11.05.2026
Co roku to samo,kontrakty na sezon,bo może tym razem się uda i czwarta flaga z mistrzostwem zawiśnie .Nie zawiśnie ani za rok ,ani za dwa.Jak sie patrzy w perspektywie jednego sezonu to nic z tego nie będzie
Porażka 09:46, 11.05.2026
Trener prezes i cały sztab szkoleniowy i resztę pseudo koszykarzy do wymiany z zawodników tylko Wahla bym zostawił ciekawe co na to nasz panujący będzie się kajał
Sportmen10:44, 11.05.2026
A jakieś premie będą ?
Kibic na rybach10:45, 11.05.2026
Gdzie jest Pan Prezydent miasto potrafi rozkopac chwalić się co on nie zrobił to niech teraz zrobi konferencje z prezesem Klubu Anwil Włocławek i powie gdzie jest 14 milionów wyrzuconych w błoto !
re Anwilowiec 10:54, 11.05.2026
Wybór KOalicji nie wróży długiego istnienia KOszykówki wszak Orlen już jedzie na stratach /a jeszcze 2,5 roku temu za rządów PIS-u miał 23 miliardy zysku /
- a to jest wizja upadku Anwilu SA - tym samym likwidacja zespołu sportowego KOszyjkówki - ale tak wybraliśmy w wyborach
asta 11:26, 11.05.2026
Może nasz prezydent powinien biedakom sypnąć jeszcze grosza z kasy miejskiej????
dobrobyt12:42, 11.05.2026
Tak sie Bawi PZPR i PO oraz Zarzad Klubu !!!! Oczywiscie za Nasze Pieniadze !!!
Usmiechnieta Polska !!! a moze by tak zasponsorowac jakis Klub z Niemiec ??? w tym dobrobycie !!
Ksenon 12:56, 11.05.2026
To zwycięstwo ma twarz prezydenta. Widzicie polityczni partacze co odwalilscie?
Lipa 13:35, 11.05.2026
Ja nie byłem na żadnym meczu Anwilu i nie żałuję na taką farsę nigdy nie pójdę nie będę zdzierał sobie gardła dla partaczy
Pzpr13:40, 11.05.2026
Miasto tonie w brudzie ulice brudne mury miasta popisane bazgrołami chodniki poniszczone dziury w jezdniach bo niema pieniędzy ale dla partaczy pieniądze są co pan na to panie rezydencie
Lipa to mało 14:20, 11.05.2026
To był mój ostatni karnet na to pośmiewisko.... Zarząd klubu w całości do zwolnienia. Nigdy nie czułem sie tak upokorzony jako kibic. Wstyd i żenada. Kto tym rządzi?..... Sponsorzy powinni odejść a prezydent wyciągnąć wnioski po całości.
676767676767618:03, 11.05.2026
Jest Hala Mistrzów, wybudowana przez firmę REMBUD pana G. ale nie ma Mistrzów. Ale mamy lewicę która od lat rządzi w mieście "W"
M 1618:16, 11.05.2026
Wszystkich odpowiedzialnych za to wywieżć na taczkach,jak Jagnę w Chłopach. Tylko do tego trzeba mieć j..a,wypisywać bzdury można tylko po co.Czerwoni jak zawsze na czele.Good Luck.
Nie lubię MKS Dąbrow20:53, 11.05.2026
Bez przesady z demisją to może był zły dzień trenera
Obserwator221:56, 12.05.2026
Prawdziwa koszykówka to była we Włocławku jak grał Igor Griszczuk, Heniu Wardach, Olszewski, Jankes ,Pluta i inni grający w tym czasie. Szkoda tamtych czasów w starej hali🙁
Obserwator221:56, 12.05.2026
Prawdziwa koszykówka to była we Włocławku jak grał Igor Griszczuk, Heniu Wardach, Olszewski, Jankes ,Pluta i inni grający w tym czasie. Szkoda tamtych czasów w starej hali🙁
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz