To nazwisko doskonale znają wszyscy kibice Anwilu Włocławek. Po kilku miesiącach pracy w Legii Warszawa do klubu wraca Michał Fałkowski, przez lata odpowiedzialny za komunikację i wizerunek Rottweilerów. Tym razem obejmie jednak znacznie ważniejszą funkcję – został nowym dyrektorem klubu.
Kolejne ważne zmiany personalne w strukturach Anwilu Włocławek stały się faktem. W piątek, 26 czerwca, klub oficjalnie poinformował, że stanowisko dyrektora klubu obejmie Michał Fałkowski. To powrót doskonale znanej we Włocławku postaci, która jeszcze kilka miesięcy temu zdecydowała się na zawodową przeprowadzkę do Warszawy.
Fałkowski zastąpi na stanowisku Huberta Hejmana, który po zmianach organizacyjnych objął funkcję prezesa zarządu Klubu Koszykówki Włocławek. Tym samym trwa przebudowa struktur jednego z najbardziej utytułowanych klubów koszykarskich w Polsce.
Informacja o powrocie Michała Fałkowskiego do Włocławka pojawiła się zaledwie kilka godzin po tym, jak Legia Warszawa poinformowała o rozwiązaniu umowy z dyrektorem komunikacji i PR. Stołeczny klub przekazał, że decyzja została podjęta na prośbę samego zainteresowanego.
Fałkowski do Legii trafił w marcu 2026 roku. W Warszawie odpowiadał za komunikację, public relations oraz rozwój wizerunkowy aktualnego mistrza Polski. Wcześniej przez lata był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób związanych z Anwilem.
Historia Michała Fałkowskiego we Włocławku to przykład konsekwentnie budowanej kariery. Z Klubem Koszykówki Włocławek związany jest od 2011 roku, kiedy rozpoczynał działalność jako wolontariusz. Następnie awansował na stanowisko Media Managera, a później Head of Communications.
Przez blisko dekadę odpowiadał za kontakty z mediami, komunikację z kibicami, budowanie wizerunku klubu oraz współpracę z partnerami biznesowymi. Równolegle rozwijał swoją pozycję także w strukturach reprezentacji Polski koszykarzy, gdzie pełni funkcję rzecznika prasowego kadry narodowej.
Teraz wraca do Włocławka w zupełnie nowej roli.
Jak poinformował klub, Michał Fałkowski będzie odpowiedzialny za kompleksowe funkcjonowanie organizacyjne i marketingowe Anwilu Włocławek.
Do jego obowiązków należeć będzie m.in.:
Powrót Michała Fałkowskiego do Klubu Koszykówki Włocławek to dla nas coś więcej niż tylko ważna decyzja personalna. To powrót osoby, która przez wiele lat była częścią naszej organizacji, współtworzyła jej wizerunek, budowała relacje z kibicami, mediami i partnerami biznesowymi
– podkreślił prezes KK Włocławek Hubert Hejman.
Jak dodał, Fałkowski wraca do klubu bogatszy o nowe doświadczenia i ma pomóc w realizacji ambitnych celów sportowych i organizacyjnych.
To nie jedyna piątkowa decyzja personalna włocławskiego klubu. Anwil poinformował również o zakończeniu współpracy z Julią Borowczyk, która od lutego tego roku pełniła funkcję Media Manager klubu.
Borowczyk, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i programu MBA Sports Business realizowanego we współpracy z Euroligą, przejęła obowiązki po odejściu Michała Fałkowskiego do Legii Warszawa. Po niespełna pięciu miesiącach jej przygoda z Anwilem dobiegła jednak końca.
🤣12:25, 26.06.2026
TWA bez zmian 🤣
co12:57, 26.06.2026
Media Manager, Head of Communication. No litości...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz