Zamknij
REKLAMA

Włocławianie na konsultacjach UEFA Regions Cup. Znowu będą częścią najlepszej drużyny w kraju?

10:35, 07.04.2022 | .
Skomentuj Archiwum DDWłocławek Fot. Michał Osiecki
REKLAMA

Zawodnicy Włocłavii i Lidera zostali powołani na konsultację do reprezentacji województwa. Jeśli się spiszą, wystąpią w odpowiedniku Mistrzostw Europy.

Konsultacja selekcyjna do reprezentacji K-PZPN odbyła się we wtorek (5 kwietnia). Jej celem było wyłonienie najlepszych zawodników grających w regionie, którzy będą stanowić o sile reprezentacji. Docelowo ma ona wystąpić w europejskim turnieju.

Co to za zawody?

Chodzi o UEFA Regions' Cup. To mistrzostwa Europy dla zawodników, którzy do tej pory w swojej karierze nie związali się profesjonalnymi kontraktami z żadną drużyną. Impreza pierwszy raz została zorganizowana w 1999 roku i odbywa się co dwa lata.

Do kadry zostali powołani w większości zawodnicy występujący na co dzień na szczeblu IV ligi kujawsko-pomorskiej. Wśród 26 piłkarzy nie zabrakło jednak włocławian.

Kto powołany?

Nominację od trenera Wiesława Borończyka dostali dwaj gracze Włocłavii: Bartosz Czyżewski, Kamil Kuropatwiński i Damian Figura z Lidera Włocławek.

Aby zagrać w Mistrzostwach Europy trzeba przejść eliminacje krajowe. Poprzednio w rozgrywkach zwyciężyła kadra kujawsko-pomorskiego. Do głównego turnieju jednak nie doszło. Wszystko przez szalejącą wtedy pandemię koronawirusa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

menago76menago76

4 1

Przecież te rozgrywki to śmiech na sali,nie mają nic wspólnego z prawdziwym futbolem.
Taki odpowiednik ligi podwórkowej lub turnieju dzikich drużyn :) 11:48, 07.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kibol Kibol

1 0

Ariela W najlepszego bramkarza z Luksemburga brakuje hahaha podobno Ks Tomasz J. ma przyjechać na mecz :D 16:29, 01.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WlovlWlovl

1 0

Na pana Ariela W. to proszę uważać bo oszukuje ludzi,naciąga na pieniądze i kłamie a kiedy się okaże ze odda niby pieniędzy to pisze spier.... tylko niech powie co robił z pewnym Ks w Grudziądzu ! 16:01, 03.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%