Zamknij
REKLAMA

Radni zdecydowali! Za bieganie na stadionie OSiR zapłacimy tylko 5 zł miesięcznie

16:31, 28.03.2017 | N.S
Skomentuj
Radni poparli zmianę cennika Ośrodka Sportu i Rekreacji. Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

Włocławscy radni przychylili się do postulatu środowiska biegaczy amatorów i zmienili cennik Ośrodka Sportu i Rekreacji tak, że opłata za miesięczny karnet na korzystanie z bieżni będzie wynosić 5 zł miesięcznie. W nowym cenniku zmieniono również zapis dotyczący opłat za wywieszanie na obiektach OSiR-u reklam.

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta radni przegłosowali zmiany w cenniku Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jedna z nich dotyczyła propozycji zmiany opłat za korzystanie z bieżni stadionu (pisaliśmy o tym m. in. tutaj).

Kiedy uchwała wejdzie w życie, biegacze będą mogli korzystać z bieżni stadionu (bez szatni i prysznica) po wykupieniu karnetu za 5 zł (wcześniej karnet w tej opcji kosztował 50 zł).

- Opłata miesięczna będzie wynosić 5 zł, ale jest obietnica dyrektora Pszczółkowskiego, że w czasie, kiedy stadion nie będzie wynajmowany czy wykorzystywany do innych celów, każdy mieszkaniec Włocławka po uiszczeniu tej opłaty, będzie mógł do woli korzystać z bieżni lekkoatletycznej. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie, które wprowadza nas do katalogu miast, w których podobne rozwiązania funkcjonują. Przykładem może być chociażby sąsiedni Płock – mówi Krzysztof Kukucki, przewodniczący Rady Miasta.

Uchwała wejdzie w życie 14 dni po tym, jak zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa, co nastąpi prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych dni. Ośrodek Sportu i Rekreacji zamierza wykorzystać tych kilkanaście dni na opracowanie regulaminu korzystania z bieżni.

- Zastanowimy się nad godzinami, w których mieszkańcy będą korzystać z bieżni. Przejrzymy harmonogramy zajęć poszczególnych klubów i postaramy się tak wygospodarować te godziny, żeby było to korzystne dla mieszkańców, żeby mogli i od rana i po południu sobie pobiegać. Ze względów organizacyjnych będę chciał, żeby to były sztywne godziny – mówi Andrzej Walczak, dyrektor OSiR.

Już teraz wiadomo, że karnety na korzystanie z bieżni stadionu w cenie 5 zł za miesiąc będzie można nabyć w administracji Ośrodka mieszczącej się na stadionie oraz w biurze Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej.

[ZT]24372[/ZT]

Zmianie ulegnie również budząca kontrowersje opłata za wywieszanie banerów sponsorów podczas imprez organizowanych przez kluby młodzieżowe. Dotychczas za promowanie podczas zawodów ich sponsora trzeba było zapłacić 700 zł za jeden dzień. W nowym cenniku opłata nie została całkowicie zniesiona, ale ma obowiązywać jedynie w przypadku organizowania na obiektach OSiR-u płatnych imprez biletowanych, czyli takich, które mogą przynieść potencjalny zysk ze sprzedaży wejściówek.

- Uważam, że to jest dobre rozwiązanie. Mieszkańcy zwrócili uwagę na brak konsekwencji w tej kwestii, a radni i Rada Miasta są po to, żeby na te postulaty zgłaszane przez mieszkańców odpowiadać – wyjaśnia Kukucki.

W podjętej w poniedziałek uchwale znalazł się również zapis dotyczący cen wynajęcia kortów tenisowych. Zgodnie z uchwałą ma ono kosztować 15 zł za godzinę od poniedziałku do piątku, do 15:00 i 20 zł za godzinę po 15:00 oraz w weekendy - 20 zł.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

SEPARATYSTA BOBASSEPARATYSTA BOBAS

3 8

Po prostu głupota. Każdy odważny biega w lesie. Kukucki aby tylko zaistnieć. 21:14, 28.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

5zeta5zeta

1 5

Drogo. 15:02, 29.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BabokBabok

2 2

Nareszcie coś dla ludzi! A co ze stadionem przy Chopina? 16:52, 30.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WowkaWowka

0 0

Przychodzę, przebieram i biegam. Następnie idę się wykąpać, ubieram się i wracam do domu. Za korzystanie z natrysku cennik zostanie ustalony na kolejnej Radzie Miasta. Pozdrawiam 07:47, 02.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA