Medale dla włocławskich lekkoatletów podczas Mistrzostw Polski do lat 20. To oni cieszyli się na mecie

13:35, 15.09.2020 M.O. Aktualizacja: 11:22, 17.09.2020
Skomentuj Włocławianie wrócili z Radomia z czterema medalami fot. facebook.com/vectrawloclawek/photos Włocławianie wrócili z Radomia z czterema medalami fot. facebook.com/vectrawloclawek/photos

Cztery medale Mistrzostw Polski do lat 20 zdobyli lekkoatleci klubu Vectra Włocławek. Podczas zawodów w Radomiu wywalczyli oni trzy złote medale i jeden brązowy. Kto mógł cieszyć się z krążków?

74. PZLA Mistrzostwa Polski w kategorii U-20 odbyły się w Radomiu. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć włocławskich lekkoatletów i lekkoatletek, którzy jak zwykle zaprezentowali znakomitą formę.

Największe nadzieje Vectra, a także włocławscy kibice pokładali w Klaudii Kazimierskiej. Nie zawiedli się. Biegaczka zdobyła dwa złota. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski seniorów nie dała szans rówieśniczkom w biegach na 3000 metrów i na 1500 metrów.

Podopieczna Agnieszki Nowakowskiej najpierw rywalizowała na dłuższym dystansie. Tam wygrała w czasie 9:51.53, druga była Olimpia Breza (9:55.62), a na trzecim miejscu uplasowała się Oliwia Wawrzyniak (9:55.79).

Z jeszcze większym zapasem i luzem Kazimierska pokonała 1500 metrów. Triumfowała z czasem 4:31.17. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Bronowska (4:35.71), a trzecie Oliwia Sarnecka (4:41.22).

Znakomicie spisali się także płotkarze.

Mistrzem Polski U20 został lider tegorocznych tabel juniorów - Sebastian Urbaniak. Bieg ukończył z nowym rekordem życiowym (52,26). Jako trzeci na mecie zameldował się Dawid Skowyra, dla którego jest to pierwszy indywidualny medal imprezy tej rangi. Co więcej, zawodnik brązowy medal okrasił rekordem życiowym (53,39).

Pechowe dla sportowców miejsce w chodzie na 10000 m. zajęła Julia Kowalska. Obrończyni tytułu mistrzowskiego dała z siebie wszystko, ale ostatecznie z wynikiem 57:54,58 zajęła czwartą pozycję.