Potwierdziła swoją dominację w tej kategorii! Złoto znów zawisło na szyi włocławianki

11:46, 30.11.2020 M.O. Aktualizacja: 14:16, 30.11.2020
Skomentuj Klaudia Kazimierska znów na najwyższym stopniu podium fot. FB LKS Vectra Włocławek Klaudia Kazimierska znów na najwyższym stopniu podium fot. FB LKS Vectra Włocławek

Świetne występy zawodników lekkoatletycznego klubu Vectra Włocławek podczas Mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Kwidzynie. Włocławianie przywieźli dwa medale. Mamy 2 medale! Świetny występ naszych zawodników podczas Mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Kwidzynie!

W biegu juniorek na 2 kilometry nie zawiodła faworytka Klaudia Kazimierska. Utytułowana zawodniczka potwierdziła swoją dominację w kategoriach juniorskich i zdobyła złoty medal.

Był to już 13 medal tego kruszcu zdobyty w zawodach rangi Mistrzostw Polski przez zawodniczkę Vectry.

- Zdobywając złoty medal potwierdziła swoją dominację w ostatnich latach w juniorskich kategoriach i z wyczekiwaniem wygląda już rywalizacji w kategorii U23 i seniorów - czytamy na oficjalnym koncie klubu Vectra.

Z dobrej strony pokazała się Alicja Barszcz. Brązowa medalistką tegorocznych Mistrzostw Polski U18 na 1500 metrów przez przeszkody startowała na dystansie 3 kilometrów. Lekkoatletka po zaciętym boju na ostatnim kilometrze zdobyła brązowy medal. Udowodniła, tym samym, że jest liczącą się zawodniczką na krajowej arenie.

W tym samym biegu 43. miejsce zajęła Laura Olach.

W biegu na 2 km klub Vectra reprezentowały także - Joanna Konieczna i Paulina Rybka. Zawodniczki zajęły odpowiednio 34. i 63. miejsce.

O medale walczyli także panowie.

W biegu na 5 km juniorów młodszych o bardzo blisko podium był Dominik Cyrankowski. Lekkoatleta Vectry na ostatniej pętli ruszył w pościg za czołową czwórką. Zdołał dopaść jednego z rywali i zakończył rywalizację na bardzo dobrym czwartym miejscu.

Lokatę 8, w biegu na 6 kilometrów w kategorii juniorów, wywalczył Filip Michalski.