Potwierdziła swoją dominację. Złoto znów zawisło na szyi włocławianki

11:46, 30.11.2020 | M.O.
Skomentuj Klaudia Kazimierska znów na najwyższym stopniu podium fot. FB LKS Vectra Włocławek

Świetne występy zawodników lekkoatletycznego klubu Vectra Włocławek podczas Mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Kwidzynie. Włocławianie przywieźli dwa medale. Mamy 2 medale! Świetny występ naszych zawodników podczas Mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Kwidzynie!

W biegu juniorek na 2 kilometry nie zawiodła faworytka Klaudia Kazimierska. Utytułowana zawodniczka potwierdziła swoją dominację w kategoriach juniorskich i zdobyła złoty medal.

Był to już 13 medal tego kruszcu zdobyty w zawodach rangi Mistrzostw Polski przez zawodniczkę Vectry.

- Zdobywając złoty medal potwierdziła swoją dominację w ostatnich latach w juniorskich kategoriach i z wyczekiwaniem wygląda już rywalizacji w kategorii U23 i seniorów - czytamy na oficjalnym koncie klubu Vectra.

Z dobrej strony pokazała się Alicja Barszcz. Brązowa medalistką tegorocznych Mistrzostw Polski U18 na 1500 metrów przez przeszkody startowała na dystansie 3 kilometrów. Lekkoatletka po zaciętym boju na ostatnim kilometrze zdobyła brązowy medal. Udowodniła, tym samym, że jest liczącą się zawodniczką na krajowej arenie.

W tym samym biegu 43. miejsce zajęła Laura Olach.

W biegu na 2 km klub Vectra reprezentowały także - Joanna Konieczna i Paulina Rybka. Zawodniczki zajęły odpowiednio 34. i 63. miejsce.

O medale walczyli także panowie.

W biegu na 5 km juniorów młodszych o bardzo blisko podium był Dominik Cyrankowski. Lekkoatleta Vectry na ostatniej pętli ruszył w pościg za czołową czwórką. Zdołał dopaść jednego z rywali i zakończył rywalizację na bardzo dobrym czwartym miejscu.

Lokatę 8, w biegu na 6 kilometrów w kategorii juniorów, wywalczył Filip Michalski.