Zamknij
REKLAMA

Szykuje się tradycyjne bieganie po lesie. Bieg Kujawiaka tuż tuż

10:10, 16.09.2021 | .
Skomentuj Archiwum DDWłoclawek
REKLAMA

Na 18 września zaplanowano we Włocławku Bieg Kujawiaka. Co wiemy o tegorocznej, już 38. edycji imprezy?

Wielkimi krokami zbliża się Bieg Kujawiaka, czyli niezwykle popularne wśród włocławian i gości zawody biegowe. Impreza zrzeszająca zarówno dorosłych jak i dzieci odbędzie się 18 września 2021 roku na Stadionie Przylesie.

We wtorek (14 września) zorganizowano w tej sprawie briefing prasowy z udziałem prezydenta Marka Wojtkowskiego, przewodniczącego Miejskiej Rady Sportu Andrzeja Persona i Marka Wódeckiego, reprezentującego LKS Vectra Włocławek, organizatora imprezy.

- Chcielibyśmy zaprosić do udziału w tej imprezie. Cieszymy się, że od tylu lat ranga tego wydarzenia sportowego utrzymuje się na tym samym poziomie. Mam wrażenie, że z każdym rokiem liczba uczestników biorących udział w zawodach przybywa

- mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

Zawody zostaną otwarte o godzinie 11:00. Po uroczystej inauguracji rozpocznie się rywalizacja w biegach szkolnych dla dzieci i młodzieży.  Zawodnicy z podziałem na chłopców i dziewczynki startować będą na dystansach dostosowanych do wieku zawodników.

- Biegi z udziałem dzieci i młodzieży są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych. Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjną formułę uczestnictwa, której celem jest zachęcenie najmłodszych do aktywności sportowej. Wszyscy mali uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale na mecie biegu. Zawodnicy za miejsc I-III otrzymają dodatkowo nagrody rzeczowe

- informują organizatorzy.

Bieg główny z kolei zostanie rozegrany na dystansie 10 km i wystartuje punktualnie o godzinie 13:00. Ma on charakter otwarty, a start i meta biegu głównego usytuowane są na Stadionie Przylesie. Trasa, podobnie jak w latach poprzednich wiedzie głównie malowniczymi duktami leśnymi.

W rywalizacji na dystansie 10 km prowadzona będzie indywidualna klasyfikacja generalna dla kobiet i mężczyzn. Tym razem organizatorzy nie przewidują klasyfikacji w kategoriach wiekowych. Wyróżnieni zostaną jednak najlepsi włocławianie biorący udział w zawodach, oraz najstarszy i najmłodszy zawodnik. 

Wciąż można zgłaszać chęć uczestnictwa w biegu. Biuro zawodów zostanie otwarte w piątek (17 września) w recepcji stadionu OSiR przy al. Chopina 10. W dniu biegu zostanie ono przeniesione na stadion Przylesie. Zapisy przyjmowane do osiągnięcia planowanego limitu ustalonego na 500 osób. A zapisywać drogą elektroniczną do czwartku (16 września) można się TUTAJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

MikroMaxMikroMax

3 1

Najlepsza impreza biegowa we Włocławku. Szkoda, że pogoda zapowiada się średnio ale dla chcącego nawet to nie jest wymówką. Biegniemy. 10:57, 16.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sam jasam ja

1 4

I gdzie z tymi buciorami na przylesie.
Nie dość, że tam w q..źwe pisiory lasu powycinały to jeszcze ci będą las zadeptywać.
Znajdźcie sobie inne miejsce, gdzieś gdzie mieszka Borowiakowa, Chmielewski, Gembicka czy Zbonikowski.
Im trawniki możecie zadeptać. Las zostawcie dla normalnych ludzi
12:55, 16.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Menago76Menago76

3 1

Ty weź ochłoń trochę,za mocno się zagalopowałeś POpaprańcu... 13:07, 16.09.2021


zielonyzielony

1 1

Biedne zwierzątka, będą przeżywać ogromny stres. Gdy Wam do domu wejdą prusaki to je okrutnie mordujecie. Tych intruzów powinno spotkać to samo. 16:50, 17.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Memoriał.Memoriał.

1 0

O biegu memoriałowym im.Napoleona Dzwonkowskiego gwiazda obiektywu nie wspomniała, przykre. 15:19, 18.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%