Zamknij
REKLAMA

Rekord życiowy i kolejny, złoty medal włocławianki. Organizatorzy Mistrzostw Polski "wykrakali"

12:00, 19.05.2022 | .
Skomentuj Fot. Facebook Klaudia Kazimierska
REKLAMA

Za nami Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na 5000 metrów. Kolejny medal do swojej kolekcji dołożyła Klaudia Kazimierska.

Mistrzostwa Polski rozegrano tym razem w Piasecznie. Na startach poszczególnych konkurencji zameldowało się w sumie kilkaset osób. Do rywalizacji stanęło wielu znakomitych zawodników, m.in. uczestników Mistrzostw Świata i Europy.

W Piasecznie nie mogło również zabraknąć Klaudii Kazimierskiej z Włocławka. Reprezentanta LKS Vectry wystartowała w biegu na 5000 metrów. Od początku zakładano, że zawodniczka jest zdecydowaną faworytką mistrzostw.

- To multimedalistka Mistrzostw Polski, rekordzistka kraju oraz wielokrotna reprezentantka Polski reprezentująca Włocławek. Czujemy, że będzie to rekordowy bieg w Piasecznie

- przewidywali organizatorzy.

Wyścig od początku układał się po myśli włocławianki, która ostatecznie dobiegła pierwsza na linię mety i tym samym zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Młodzieży.

- Do domu wracam z nową życiówką na 5000m i złotym medalem Mistrzostw Polski U23. Bieg bardzo bardzo taktyczny, już się nie mogę doczekać tych biegów mocnych od początku do końca

- podsumowała swój występ Kazimierska.

Utalentowana lekkoatletka z Włocławka ma za sobą znakomity, ubiegły sezon. Co prawda już od kilku lat dominowała w juniorskich kategoriach i z wyczekiwaniem wyglądała już rywalizacji w kategorii U23 i seniorów, ale to, co zrobiła w 2021 roku przeszło wszelkie oczekiwania ekspertów. Na zakończenie minionego sezonu zdobyła 13. złoty medal w zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

WynikWynik

4 1

To jaki jest ten rekord????? Brak kluczowej informacji!!!! 14:35, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WronaWrona

2 0

Panu redaktorowi radzę aby sprawdził jakie jest znaczenie słowa cóś "wykrakac" Z założenia ma to aspekt negatywny. Więc złoto i rekord życiowy to napewno nie wykrakac redaktorki😂 16:37, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wf-ista wf-ista

1 0

Wspaniałe dzieciaki tylko , że to potencjalni młodzi pacjenci odziałów ortopedii i rehabilitacji . 21:04, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wyczyn.Wyczyn.

0 0

Wyciszkiewicz aktualnym najlepszym przykładem. 14:16, 21.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%