Ta dziewczyna idzie jak burza! Na Mistrzostwach Polski zdobyła dwa medale

08:56, 28.09.2022 N.S. Aktualizacja: 15:09, 28.09.2022
Skomentuj Maja Woźniak jest podwójną medalistką Mistrzostw Polski U16. Fot. LKS Vectra Maja Woźniak jest podwójną medalistką Mistrzostw Polski U16. Fot. LKS Vectra

Maja Woźniak reprezentująca LKS Vectra Włocławek wróciła z Mistrzostw Polski U16 z dwoma medalami. Obroniła tytuł mistrzowski z biegu na 100 m i wywalczyła srebro w skoku w dal.

W czasie rozgrywanych w Lublinie Mistrzostw Polski U16 Maja Woźniak zaliczyła dwa starty - w biegu na 100 m i skoku w dal.

W pierwszej konkurencji włocławianka startowała jako pretendentka do obrony tytułu i liderka tabeli. Wynik 12.12 dał jej pierwsze miejsce i złoty medal.

W skoku w dal zawodniczka Vectry spisała się równie dobrze, bijąc swój rekord życiowy. Skoczyła 5,47 m, co dało jej drugie miejsce i srebrny medal.

W Lublinie zaprezentowali się również inni zawodnicy Vectry.

Na siódmym miejscu w finale B 100m kobiet uplasowała się Marta Ciupak. Trzynasty w biegu na 1000m z przeszkodami był Oktawian Niżewski, szesnasta w rzucie młotem była Anita Golas, osiemnaste miejsce w skoku w dal zajęła Ola Szatkowska a Weronika Haśkiewicz w biegu na 300mpł. była dwudziesta pierwsza