Na torze regatowym w Kruszwicy nie mieli sobie równych. Wioślarze WTW z trzema medalami

15:00, 23.08.2020 D.W.
Skomentuj Złoty medal w konkurencji dwójek bez sterniczki zdobyły Wiktoria i Weronika Klasińskie. Fot. WTW Włocławek Złoty medal w konkurencji dwójek bez sterniczki zdobyły Wiktoria i Weronika Klasińskie. Fot. WTW Włocławek

Wioślarze WTW Włocławek rywalizowali na torze regatowym. Z Kruszwicy przywieźli trzy cenne medale.

Od 13 do 16 sierpnia na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w wioślarstwie. W rywalizacji na jeziorze Gopło wzięli udział zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Młodzi zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójkach bez sterniczki, jedynkach juniorek i jedynkach juniorów.

- Były to cztery dni bardzo trudnych zmagań, rozgrywanych w upale i w obostrzeniach wynikających z pandemii

- informują przedstawiciele Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Złoty medal w konkurencji dwójek bez sterniczki zdobyły Wiktoria i Weronika Klasińskie, uczennice Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku. Nie dały szans rywalkom i świetnym czasem 8:04, wygrały finał imprezy. To pierwszy, po 10 latach posuchy, wywalczony w tej konkurencji medal.

W jedynkach juniorów świetnie spisał się z kolei Piotr Śliwiński, który zakończył rywalizację na drugim miejscu,

- Nasz zawodnik po zwycięstwie w sobotnim półfinale był jednym z faworytów do złotego medalu. Jadnak w pierwszej części dystansu plasował się na 4-5 pozycji. Było bardzo nerwowo. Dopiero świetnie rozegrane ostatnie pięćset metrów przez włocławianina dało mu srebrny medal w tej konkurencji - dodaje WTW.

Na najniższym stopniu podium stanęła jeszcze Julia Gęsicka (juniorka młodsza), która podobnie jak Piotr Śliwiński wygrała swój sobotni półfinał i również należała do faworytek. Julia Gęsicka płynąc poza pozycją medalową na ostatnich pięciuset metrach uzyskała przewagę nad rywalkami i linię mety minęła na trzeciej pozycji.

W konkurencji jedynek startowała też druga reprezentantka WTW. Wiktoria Zając w finale C uplasowała się na trzeciej pozycji.