Włocławscy wioślarze nie schodzą z podium. Kolejne medale na prestiżowych zawodach

08:30, 11.08.2022 M.P
Skomentuj Czwórka podwójna zawodników Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Fot. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie Czwórka podwójna zawodników Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Fot. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie

Zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego błysnęli formą podczas międzynarodowych regat Coupe de la Jeunesse i Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Z obu imprez przywieźli medale.

Prestiżowe zawody Coupe de la Jeunesse skupiają wioślarzy z całego świata. W tym roku gospodarzem zmagań była Hiszpania. Barwy WTW reprezentowały tam siostry Weronika i Wiktoria Klasińskie, które popłynęły w dwójce bez sterniczki. W składzie reprezentacyjnej czwórki podwójnej wystartowała Wiktoria Zając.

Start w Hiszpanii najlepiej zapamięta Wiktoria Zając. Zawodniczka WTW i jej koleżanki z kadry zdobyły złoty medal. W finale pokonały Francuzki, Brytyjki, Belgijki, Włoszki i Holenderki.

Siostry z medalem

Po brąz sięgnęły także Weronika i Wiktoria Klasińskie. Zawodniczki sprawiły niespodziankę i stanęły na podium. Lepsze od nich okazały się tylko Brytyjki i Francuzki.

Czwórka podwójna odpaliła

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Poznaniu sensację sprawiła włocławska osada. Czwórka podwójna w składzie: Maciej Sieraczkiewicz, Filip Niewiadomski, Patryk Sadokierski, Łukasz Żmudziński wywalczyła srebrny medal.

To była niespodzianka. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Chłopcy dopiero przeszli do kategorii młodzieżowca i już mają medal. Co ważne, w finale płynęły osady złożone z młodzieżowych reprezentantów Polski, dlatego ten sukces jest tym bardziej cenny

- mówi Miłosz Baranowski, trener Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

W pokonanym polu włocławianie zostawili m.in. osady z Poznania i Gdańska.

Srebro czwórki podwójnej jest pierwszym, w historii krążkiem zdobytym, w tej konkurencji zdobytym na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wywalczonym przez zawodników WTW.