W sprincie też są mocni. Kolejne medale włocławskich wioślarzy

19:00, 15.09.2022 M.P
Skomentuj Siostry Klasińskie na podium w Płocku. Fot. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie Siostry Klasińskie na podium w Płocku. Fot. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie

Na Mistrzostwach Polski w sprincie w Płocku z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Na imprezie wywalczyli dwa medale oraz zajęli kilka lokat w czołowej dziesiątce.

Na starcie zawodów rozegranych 10 i 11 września stanęło około kilkuset wioślarzy z całego kraju. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 500 metrów.

Sukces sióstr

Najlepiej z grona reprezentantów Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, wypadły siostry Weronika i Wiktoria Klasińskie

Włocławianki sięgnęły po srebrny medal w konkurencji dwójek kobiet wagi lekkiej. Te same zawodniczki zajęły też szóstą lokatę w konkurencji dwójek bez sterniczki.

Kolejny medal

Sportowcy WTW z Płocka wrócili z jeszcze jednym medalem. Brąz wywalczyła też Julia Garbarczyk.

Zawodniczka stanęła na podium w konkurencji jedynek juniorów młodszych

Jak wypadli inni?

Na czwartym miejscu w dwójce podwójnej mężczyzn uplasowali się Patryk Sadokierski i Piotr Śliwiński.

Z kolei w jedynkach mężczyzn Łukasz Żmudziński zajął siódme miejsce, Piotr Śliwiński był ósmy.

Weterani nie zawiedli

W Płocku wystartowali też Weterani Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego w zawodach Masters. Grupa popłynęła w składzie: Włodzimierz Majewski, Kamil Szepczyński, Andrzej Brenda, Dariusz Koźmiński, Dariusz Ryniec, Benedykt Mielczyński, Maciej Kamiński, Leszek Lipiński i jako sternik Stanisław Karpiński.

Doświadczeni wioślarze pokazali wysoki poziom co pozwoliło im na zajęcie trzeciego miejsca.

Jak start zawodników WTW podsumował trener Miłosz Baranowski?

Apetyty na wyniki były ciut większe, ale warunki i przebieg regat był dość chaotyczny co przeszkadzało w prawidłowym przygotowaniu do startu. Szykujemy się jeszcze do Centralnych Kontrolnych Regat Jesiennych w Poznaniu

- komentuje w rozmowie z ddwloclawek.pl

Przed startem w Poznaniu młodzicy z włocławskiego klubu wezmą jeszcze udział w zawodach makroregionalnych w Bydgoszczy. Zmagania wioślarzy zaplanowano tam na 8-9 października.