„Siostry Parry” Michaeli Ronzoni to pierwsza produkcja Kujawsko – Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego. Premiera spektaklu już 13 czerwca.
Sztuka opowiada o marzeniach o lepszym życiu i wielkiej karierze. Tytułowe bohaterki zdecydowały się na opuszczenie ojczyzny. Wyruszyły z małego galicyjskiego miasteczka do Nowego Jorku. Zderzenie wyobrażeń z rzeczywistością, szare życie emigranta - to wszystko składa się na jazzująco-swingującą muzyczną opowieść o marzeniach, miłości, przyjaźni i tęsknocie.
- Sztuka prowokuje do przemyśleń, m.in. na temat dzisiejszej emigracji. Usłyszymy piosenki śpiewane w języku polskim, jidysz i angielskim. Między innymi słynne „Bubliczki” czy „Yoch-Cioch”. Całość tworzy spójną historię i atmosferę – mówi Piotr Szalsza, reżyser.
Spektakl można zobaczyć w Toruniu (13, 14, 17 i 18 czerwca) oraz w Ciechocinku (15 i 16 czerwca).
To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania Kujawsko – Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Pod koniec czerwca wystawiona zostanie kolejna sztuka. Tym razem będzie to „Mój Boski Rozwód”, monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej, czyli Krysi z “Misia”.
Jest to wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety porzuconej przez męża. Zostaje jej tylko telefon i pies. Musi na nowo odnaleźć sens życia i szczęście. Jak to jej wyjdzie? Przekonać można się w Teatrze Muzycznym w Toruniu, ul. Żeglarska 8 (29.06) oraz Domu Zdrojowym w Ciechocinku na ul. Leśnej 3 (28.06).
Nietypowym punktem w ofercie teatru przy ul. Żeglarskiej jest cykl: „Na dużym ekranie, czyli Kino w Teatrze”. Cykl pokazów filmowych rozpocznie się 5 czerwca. Wyświetlony zostanie film w reżyserii Piotra Szalszy, pt. „Mordechaj Gebirtig – czyli Bądź zdrów mój Krakowie”. Jest to opowieść o stolarzu, który z zamiłowania jest poetą i kompozytorem. Film przedstawia wspomnienia Gebirtiga oraz jego twórczość. Wątek dokumentalny uzupełnia dziewięć jego pieśni w wykonaniu solistek krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”.
Dzień później film tego samego reżysera, pt. „Bronisław Huberman – czyli - zjednoczenie Europy i skrzypce” zostanie zaprezentowany w Domu Zdrojowym w Ciechocinku. Na obie projekcje wstęp jest bezpłatny.
Ofertę teatru na bieżąco można śledzić na www.teatrmuzyczny.torun.pl
Koniec z błotem na tej drodze. Powstanie asfalt
Nikomu nie oplaca sie suburbanizacja, miasto nie powinna zachecac, czy stwarzac mozliwosci ku temu by miasto rozrastalo sie w tamtym kierunku. Same szkody.
wedkarzz
02:57, 2025-05-18
Koniec z błotem na tej drodze. Powstanie asfalt
a co maja zrobic? jezioro osuszyc zeby mozna bylo spokojnie robic grilla i jezdzic quadem?
rdhdr
02:53, 2025-05-18
Noc Muzeów we Włocławku. Kto zaprasza?
Ten cały Włocławek to jedno wielkie muzeum…
Czczu
22:45, 2025-05-17
Tymi ulicami nie przejedziesz w sobotę
A może prezydent miasta by zajął się sprzątaniem ulic za które jest odpowiedzialny Urząd miasta wystarczy przejść chodnikami w centrum miasta i widać tylko brudne nasze miasto.
Xxx1
22:37, 2025-05-17