Wiewiórka z włocławskiego fajansu została zlicytowana na aukcji sztuki. Praca Wita Płażeńskiego to prawdopodobnie najdroższy wyrób z fajansu w historii.
W piątek, 11 marca rozpocznie się szósta edycja jednej z najbardziej prestiżowych wystaw realizmu magicznego. Ekspozycja będzie prezentowana tylko w siedmiu miastach, wśród nich znajduje się Włocławek.
Zbliża się jubileuszowa edycja największego święta lokalnej sztuki. 3 grudnia odbędzie się otwarcie i wręczenie nagród X Triennale Plastyki Włocławskiej.
To będzie rarytas dla miłośników fajansu. Naczynia znane do tej pory z kwiecistych wzorów zyskają nowy, malowniczy charakter. Wszystko dzięki współpracy włocławskiej Fabryki Fajansu i lokalnych malarzy.
Włocławskie muzeum postawiło sobie ambitny cel - ocalić haft kujawski od zapomnienia. Doświadczone hafciarki przez wiele godzin szkoliły kobiety, które dotychczas nie miały o nim pojęcia. Efekty będzie można oglądać na specjalnej wystawie.
Od dzisiaj (15 października) będzie można oglądać właśnie odnowione zabytkowe eksponaty. To nie wszystko, co przygotowało dla mieszkańców włocławskie muzeum.
"Tyle żyję, a nie widziałam w tej sali tylu obiektów na wystawie" – mówi kustosz pokonkursowej wystawy. W Zbiorach Sztuki zorganizowano wyjątkową ekspozycję 205 dzieł artystów-amatorów z całej Polski. Wśród nich jest dwóch włocławian.
Weekend to doskonała okazja, by odwiedzić otwarte przed kilkoma dniami galerie sztuki i muzea. Sprawdziliśmy, jakie wystawy są obecnie dostępne we Włocławku.
CK Browar B. szykuje prawdziwą gratkę dla miłośników fotografii, literatury i malarstwa. Już w tym tygodniu w Galerii Antresola będzie można oglądać niepowtarzalną kolekcję zdjęć jednego z najbardziej wszechstronnych i charakterystycznych artystów XX w. - Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Włocławki fajans, wieś XX wieku, rzeźby S. Zagajewskiego, plakaty ze strajków „Solidarności”. To tylko przykłady tego, co można obejrzeć w oddziałach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.
Regionalne Stowarzyszenie Artystów "Wło-Art" otworzyło wystawę poplenerową. Siedmioro artystów zaprezentowało swoje prace rzeźbiarskie, malarskie i rękodzielnicze w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Żytniej.