Zamknij

Maluje swoje ukochane miasto! W niedziele pokażą jego prace w Nieszawie

Kamil Kazimierczyk Kamil Kazimierczyk 16.00, 24.11.2022 K.K
Skomentuj W muzeum w Nieszawie pojawią się prace Ryszarda Lewandowskiego. Fot. Facebook/ Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie.
REKLAMA

W swoich pracach bawi się światłem i cieniem. Pokazuje wizerunki polskich miast. W najbliższą niedzielę, 27 listopada odbędzie się wernisaż wystawy Ryszarda Lewandowskiego.

Wystawa prac pt. "Ryszard Lewandowski. Grafika i rysunek" zostanie otwarta w niedzielę, 27 listopada o godzinie 15:00 w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie. Wstęp na wernisaż jest wolny. 

Kim jest Ryszard Lewandowski? 

Ryszard Lewandowski urodził się w 1953 roku w Aleksandrowie Kujawskim. Artysta studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Pracę bronił w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Ziomka. 

Lewandowski zajmuje się malarstwem olejnym, pastelami, grafiką warsztatową w technikach metalowych i projektowaniem graficznym. Dorobek twórczy prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorach. 

Artysta od ponad 30 lat pracuje w Muzeum Stanisława Noakowskiego. Jest animatorem kultury, organizatorem plenerów malarskich dla pastelistów i studentów malarstwa z UMK w Toruniu. 

Bogaty dorobek nieszawskiego artysty 

Wystawa "Ryszard Lewandowski. Grafika i rysunek" to prezentacja fragmentu z bogatego dorobku nieszawskiego artysty. Spektrum jego zainteresowań artystycznych jest bardzo szerokie. 

Ważne miejsce zajmują wśród nich przedstawienia religijne, inspirowane dziełami dawnych mistrzów malarstwa i rzeźby. Nie brak także przedstawień ukochanej przez mistrza Nieszawy, piękna jej zabytków i otaczającego krajobrazu. Ryszard Lewandowski jest doskonałym portrecistą swojego miasta, zapisującym w plastycznych formach przemijające piękno nadwiślańskiej miejscowości

- informują organizatorzy wystawy

Ryszard Lewandowski po raz pierwszy zaprezentuje swoje dzieła w rodzinnym mieście. Wystawę będzie można oglądać do niedzieli, 15 stycznia. 

Kalendarz imprez odbywających się we Włocławku i okolicy znajdziesz w dziale CO? GDZIE? KIEDY?

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

stefanstefan

1 0

Zapowiada się wspaniała wystawa!!! 15:34, 25.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%