Zamknij
REKLAMA

Ferie zimowe 2022 we Włocławku: Warsztaty, półkolonie, lodowiska [LISTA]

09:00, 16.01.2022 | N.S.
Skomentuj Ferie zimowe 2022 we Włocławku: Sprawdź, co będzie się działo! Fot. archiwum DDWloclawek.pl
REKLAMA

17 stycznia oficjalnie ruszają we Włocławku ferie zimowe 2022. Sprawdź, co przez najbliższe dwa tygodnie można robić we Włocławku. Czekają warsztaty, półkolonie i szaleństwo na lodowiskach.

17 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe 2022 we Włocławku i całym kujawsko-pomorskim. Z zimowej laby będzie korzystać blisko 15,5 tys. uczniów z włocławskich szkół. 

Tradycyjnie na młodych włocławian spędzających ferie zimowe w mieście czekają atrakcje kulturalne, sportowe i edukacyjne

Zajęcia będą przebiegać w zaostrzeniu sanitarnym, czyli ograniczona liczba uczestników, dystans, maseczki itp. Natomiast doskonale wiemy, że ta potrzeba wyjścia z domu jest ważna dla zdrowia psychicznego, a także kondycji psychicznej dzieci i młodzieży

– zapowiada Monika Jabłońska, wiceprezydent Włocławka ds. edukacji i sportu. 

Nasze jednostki kultury przygotowały bardzo obfitą i różnorodną ofertę na ten czas

– dodaje Domicela Kopaczewska, zastępczyni prezydenta Włocławka odpowiedzialna m.in. za kulturę. 

Co czeka w ferie we Włocławku? 

Ferie 2022 - półkolonie 

Półkolonie w czasie ferii zimowych 2022 organizuje pięć włocławskich szkół - SP 10, SP 14, SP 18, SP 19 oraz Zespół Szkół nr 3. W prowadzonych tam zajęciach weźmie udział 122 uczniów

Podczas ferii dzieci będą uczestniczyły w warsztatach, pogadankach, grach, konkursach, wycieczkach tematycznych, zajęciach na świeżym powietrzu, zajęciach integrujących oraz zajęciach sportowych. 

Ferie na włocławskich lodowiskach 

Atrakcją, która zawsze w czasie ferii zimowych cieszy się dużym powodzeniem, po raz kolejny będą miejskie lodowiska. Podobnie jak w latach ubiegłych ucvzniowie włocławskich szkół będą mogli korzystać ze ślizgawek bezpłatnie (w wyznaczonych godzinach). 

Dzieci i młodzież będą wpuszczane na lodowiska przy Al. Chopina i ul. Wysokiej bez opłat od poniedziałku do piątku o godz. 11:00 i 13:00. Warunkiem wstępu będzie okazanie ważnej legitymacji szkolnej

Dodatkowe usługi - np. wypożyczenie łyżew - mają być płatne zgodnie z cennikiem. 

Ferie w Teatrze Impresaryjnym 

Teatr Impresaryjny organizuje w czasie ferii zimowych zajęcia dla grup zorganizowanych - półkolonistów ze szkół i innych placówek organizujących zimowy wypoczynek. 

W czasie warsztatów teatralnych dzieci i młodzież dowiedzą się, jak wygląda praca aktora, a także zapoznają się z ćwiczeniami oddechowymi, gimnastyką twarzy, a także metodami relaksacyjnymi

Zajęcia będę odbywać się od 24 do 28 stycznia, w godz. od 10:00 do 11:30. Zapisy są prowadzone telefoniczne - tel. 54 231 47 60 lub 54 231 47 61.Można również zgłosić grupę osobiście. 

Ferie w Galerii Sztuki Współczesnej 

Galeria Sztuki Współczesnej w ferie zaprosi na „Malowane rzeczy” - malarskie warsztaty twórcze dla grup zorganizowanych. Uczestnicy warsztatów będą bawić się w projektowanie i ilustrowanie rzeczy.  

W planach jest sześć spotkań dla 15-osobowych grup. Terminy i godziny do uzgodnienia z Małgorzatą Jabłońską, tel. 54 411 21 20. 

Warsztatom będzie towarzyszyć zwiedzanie wystawy X Triennale Plastyki Włocławskiej

Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej  

Miejska Biblioteka Publiczna we Włocławku zaplanowała kilka spotkań warsztatowych. Będą odbywać się w różnych filiach bibliotecznych przez całe ferie zimowe. 

Wszystkie warsztaty biblioteczne są bezpłatne. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy

A na młodych włocławian czekają: 

Ferie Browerie w Centrum Kultury Browar B. 

W ramach tradycyjnych Ferii Browerii w Browarze B. oraz klubach Zazamcze i Łęg będą odbywać się m.in. zajęcia warsztatowe, taneczne, sportowe. 

O ofercie zajęć CK Browar B. i jego klubów pisaliśmy TUTAJ

Ofertę na ferie zimowe przygotowały również Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Multikino

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%