Zamknij
REKLAMA

Uczniowie SP 20 zamiast jedzenia połykali tabletki. Wszystko przez...

16:10, 01.02.2016 | N.CH
Skomentuj fot. depistphotos
REKLAMA

13. edycja programu edukacyjnego Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu” okazała się szczęśliwa dla Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku, która zdobyła nowoczesny sprzęt multimedialny za najlepszą reklamę społeczną promującą wiedzę o żywności.

Ludzie z przyszłości mają nie lada problem. Zatracili wiedzę o tym, jak się uprawia i produkuje żywność. Ich jedzenie mieści się w pastylkach. Postanowili, że muszą wrócić do prawdziwego jedzenia. Prowodyrem tej rewolucji są młodzi pracownicy agencji F.O.O.D. To właśnie oni kontaktują się z uczniami z 2016 roku z prośbą o pomoc. Według tego scenariusza mieli działać uczestnicy konkursu.

Zespół "Jem zdrowo" ze Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku zdobył nagrodę regionalną. Okazał się najlepszy w całym województwie kujawsko-pomorskim. Dzięki temu otrzyma rzutnik multimedialny. Scenariusz reklamy wymyślili uczniowie wraz z opiekunami: Ewą Witwicką i Ewą Pilą. 

- Wszystko zrealizowaliśmy własnymi siłami. Nie korzystaliśmy z pomocy profesjonalnych firm przy kręceniu czy montażu. Najtrudniejsze było jednak zachęcanie do oddawania na nas głosów – mówi Marek Wódecki, dyrektor SP 20.

To nie pierwsze zwycięstwo tej szkoły w konkursie organizowanym przez Tesco. Dwa lata temu udało jej się wygrać pracownię językową. 

Poniżej prezentujemy film, który wykonali uczniowie i nauczyciele SP 20 w ramach konkursu.

(N.CH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

JoannaJoanna

8 0

Bravo :) Gratuluję kreatywności i wykonania 10:31, 02.02.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Johny BravoJohny Bravo

0 1

dla Tesco wiedza o żywności ... to brzmi jak strzał w kolano, jak się dzieci dowiedzą co to GMO to Tesco pójdzie z torbami!
chyba że wcale nie chcą przedstawić prawdy!? 19:32, 05.02.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz