Zamknij
REKLAMA

Brawo! Uczniowie ZSA zajęli II miejsce na ogólnopolskim konkursie

00:00, 11.01.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Włocławianie w gronie najlepszych na konkursie wiedzy patriotycznej. Uczniowie Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Służba Ojczyźnie jest Moim prawem – za przykładem gen. Józefa Hallera” organizowanym przez Fundację Bo Warto.

Głownym założeniem organizowanego konkursu było podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej oraz promowanie i kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży poprzez nowatorskie upowszechnianie wiedzy historycznej związanej z „Błękitną Armią” i generałem Józefem Hallerem. Projektowi patronował Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie i Mazowiecki Kurator Oświaty, a całość finansowana była przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie.

- Wyniki konkursu ogłoszono 19 grudnia w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek Historia” w Warszawie. Wśród laureatów znalazło się 12 uczniów na co dzień uczących się we Zespole Szkół Akademickich. Włocławianie zajęli bardzo wysokie, II miejsce. Zwycięstwo pokrzyżowała im jedynie ekipa z I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, ktrórzy zwyciężyli w całym konkursie. Słów pochwały dotyczących uczestników turnieju, jak i jego samej organizacji nie szczędził dyrektor ZSA.

Uroczystość miała podniosły, ale zarazem prawdziwie przyjacielski charakter. Najważniejsi bowiem byli uczniowie, uczestnicy tego kilkumiesięcznego przedsięwzięcia, którzy pokazali prawdziwą klasę i zaangażowanie. To wtorkowe wydarzenie, jak i całe programowe działania utwierdziły nas w faktycznym przekonaniu, że dzieci i młodzież to wspaniali ludzie, dla których ojczyzna i jej historia to wielka sprawa – powiedział w rozmowie z portalem DDWłocławek Zbigniew Suszyński, dyrektor Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku.

W konkursie wzięło udział ponad 80 uczniów, którzy przyjechali ponownie na finał wydarzenia. Wzięli oni udział w warsztatach historycznych – uczniowie szkoł podstawowych mogli się zapoznać z postacią Leopoldza Lisa-Kuli, a ponadgimnazjaliści mogli się dowiedzieć jeszcze więcej na temat Orlętach lwowskich. Zajęcia poprowadzone zostały przez edukatorów IPN.

Znakomity wynik osiągnięty przez włocławskich uczniów nie mógł być przypadkiem. Pozycja szkoły jest niezwykle ugruntowana i jest jedną z najlepszych w kraju.

- Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku stanowi czołówkę szkół prowadzących klasy mundurowe w Polsce. Zostaliśmy wybrani do grona 57 szkół, na 458 w Polsce, do pilotażowego programu Ministerstwa Obrony Narodowej, to wielki zaszczyt a jednocześnie zobowiązanie dla mnie i nauczycieli do dalszej pracy – dodał dyrektor.

W gronie laureatów znaleźli się: Paulina Wajer, Aleksandra Wachowska, Judyta Złotowska, Justyna Ziółkowska, Kinga Majchrzak, Mariusz Śniegoski, Radosław Porański, Krzysztof Smoliński, Waldemar Maciejewski, Szymon Sierakowski, Mateusz Kupiec i Nicolas Wójcicki. Zajęcia z grupą prowadzili opiekunowie: mgr Agnieszka Zdrojewska i mgr Ireneusz Wieczorek.

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (2)

Roland KwiatkowskiRoland Kwiatkowski

5 1

Dla mnie osobiście to parodia wojska! Kto na to pozwolił? Wymyślili subwencje oświatową a Ci w sukurs za tym szkoły mundurowe ( pod patronatem policji, straży granicznej, pożarnej). Nie słyszałem o szkole średniej pod patronatem straży miejskiej, ale wszystko przed wami! 07:09, 12.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LandLand

0 0

Niejaki Macierewicz :-) 10:25, 12.01.2018


© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone