Zamknij
REKLAMA

Zdrowo i z wielkim sercem dla zwierzaków. Tak Walentynki obchodzili w LZK

14:36, 09.02.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Z okazji Walentynek uczniowie LZK zorganizowali charytatywny kiermasz zdrowych przekąsek. Fot. Natalia Seklecka

Uczniowie Liceum Ziemi Kujawskiej z okazji zbliżających się Walentynek postanowili postawić na zdrowie i okazać serce zwierzakom z włocławskiego schroniska. Podczas kiermaszu zdrowych i ekologicznych przekąsek młodzież zebrała ponad 330 zł.

Uczniowie LZK w ramach obchodów zbliżających się Walentynek zorganizowali akcję „Podaruj zdrowie swojej drugiej połówce”, podczas której propagowali zdrowy styl życia.

- Do zorganizowania tej akcji trochę zainspirowała nas opiekunka samorządu uczniowskiego, która powiedziała nam, że jedna z naszych koleżanek bierze udział w olimpiadzie zdrowego żywienia. Postanowiliśmy fajnie to połączyć – tłumaczy Weronika Rosińska z sekcji kulturalnej samorządu szkolnego.

W ramach akcji podczas długiej przerwy odbył się kiermasz zdrowych przekąsek. Uczniowie sprzedawali swoim kolegom oraz pracownikom szkoły ciastka owsiane, szaszłyki z owoców, kolorowe koktajle i wiele innych zdrowych, ekologicznych smakołyków.

- Zysk przeznaczymy na cel charytatywny, a konkretnie na wsparcie finansowe dla akcji organizowanej przez uczniów „Wiedzy”, którzy zbierają pieniądze na kupno nowego sterylizatora do narzędzi dla włocławskiego schroniska – mówi Kamil Kurdubski, przewodniczący samorządu szkolnego.

Uczniowie Zespołu Edukacyjnego „Wiedza” zorganizowali na rzecz schroniska zbiórkę pod hasłem „Młodzi w akcji”. Jej celem jest zgromadzenie funduszy na sterylizator do narzędzi, który ułatwi pracownikom placówki udzielanie pomocy medycznej chorym zwierzakom. Uczniowie LZK, dzięki dzisiejszej zbiórce, wsparli inicjatywę kwotą 331,29 zł.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone