Zamknij
REKLAMA

Żeby się rozstać, są gotowi nawet porzucić dziecko. "Niemiłość" już w czwartek w DKF Ósemka

12:14, 13.03.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Małżeństwo tak bardzo chce się rozstać, że zapomina o potrzebach swojego syna. Fot. materiały promocyjne

W tym tygodniu DKF Ósemka pokaże film o bezwzględnej walce między małżonkami dażącymi do rozstania. „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”) otrzymała Nagrodę Jury festiwalu w Cannes i była rosyjskim kandydatem do Oscara.

„Niemiłość” to historia rodziny, w której brakuje miłości. Borys i Żenia, typowi przedstawiciele klasy średniej, mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa była pokazywana na Konkursie Głównym w Cannes, gdzie otrzymała Nagrodę Jury. Europejska Akademia Filmowa przyznała filmowi nagrody w kategorii Najlepsze Europejskie Zdjęcia 2017 i Najlepsza Europejska Muzyka 2017. „Niemiłość” była również nominowana do Złotego Globu dla Najlepszego Filmu Obcojęzycznego i Oscara. W pierwszym przypadku statuetkę otrzymała jednak francusko-niemiecka produkcja „W ułamku sekundy”. Oscara zgarnęła natomiast pokazywana przez włocławski DKF w styczniu „Fantastyczna kobieta”.

Włocławscy kinomani zobaczą "Niemiłość" w czwartek, 15 marca. Początek seansu w Multikinie o godz. 19:00. Bilety będzie można kupić na godzinę przed rozpoczęciem projekcji.

[WIDEO]715[/WIDEO]

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone