Zamknij
REKLAMA

Ruszają Katedralne Koncerty Organowe. To już 29. edycja!

11:30, 14.05.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Koncerty będą odbywać się w sześć kolejnych poniedziałków. Fot. archiwum DDWloclawek.pl

Koncerty organowe odbywają się we włocławskiej katedrze od blisko trzech dekad. W tym roku w ramach cyklu odbędzie się sześć koncertów. Pierwszy już dziś (14.05.), o godz. 19:00.

Rusza 29. edycja Katedralnych Koncertów Organowych. W katedrze włocławskiej w kolejne poniedziałki wystąpi sześcioro wybitnych organistów z różnych zakątków Polski. Organizatorzy liczą, że jak co roku ich koncerty przyciągną do świątyni rzeszę miłośników muzyki klasycznej.

- Wydarzenie artystyczne, które proponujemy rozwija się, dzięki czemu Włocławek zyskuje na prestiżu w gronie muzycznych ośrodków Polski. Każdy rok funkcjonowania tej imprezy przynosi coraz ciekawsze odkrycia artystyczne. Krąg wykonawców powiększa się o kolejne, znane już lub doskonale rokujące nazwiska koncertujących organistów występujących przed włocławską publicznością – mówi ks. dr Janusz Drewniak, prowadzący koncerty. – Tym razem również gościć będziemy artystów cieszących się w środowisku organistów sławą i uznaniem. Mamy nadzieję, że duża rozpiętość repertuarowa recitali usatysfakcjonuje Państwa, spełni muzyczne oczekiwania i pozwoli miło spędzić czas przy wartościowej muzyce mistrzów muzyki organowej.

Pierwsze spotkanie z muzyką klasyczną zaplanowano na dziś (14.05.). O godz. 19:00 rozpocznie się koncert Małgorzaty Klorek ze Szczecina. W przyszłym tygodniu (21.05.) przed włocławską publicznością wystąpi Andrzej Chorosiński z Warszawy. W ostatni poniedziałek maja (28.05.) za katedralnymi organami zasiądzie natomiast Jan Mroczek z Częstochowy. W czerwcu koncerty dadzą: Maciej Zakrzewski z Gdańska (04.06.), Dariusz Hajdukiewicz z Białegostoku (11.06.) oraz Marcin Armański ze Świdnicy (18.06.).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Piszczałka.Piszczałka.

2 0

Dwa lata temu proponowałem narratorowi sympatyczne zakończenie każdego cyklu koncertem organowych "przebojów".Z uwagą wysłuchał i bez zmian.Widzę potrzebę przyciągnięcia dzieci i młodzieży.Za parę lat nie będzie słuchaczy i co dalej narratorze,zostaniesz sam na mównicy. 15:52, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone