Zamknij
REKLAMA

To jedyna taka noc w roku! Za darmo zwiedzisz muzeum i galerię

17:10, 15.05.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
19 maja w całej Polsce odbędzie się Noc Muzeów. Fot. Natalia Seklecka

Włocławskie muzeum po raz kolejny zaprasza włocławian na nocne zwiedzanie. W ramach Nocy Muzeów czekają ekspozycje stałe i czasowe oraz wiele dodatkowych atrakcji. Nocne spotkanie z kulturą oferuje również Galeria Sztuki Współczesnej.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej już od kilku lat włącza się w organizowaną w całym kraju Noc Muzeów. Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku muzealnicy zapraszają na zwiedzanie późnym wieczorem oraz w nocy. 19 maja, w godz. 19:00 do 23:00 będzie można bezpłatnie obejrzeć ekspozycje prezentowane w Gmachu Głównym przy ul. Słowackiego, Muzeum Etnograficznym i Zbiorach Sztuki. Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje. 

- Oprócz wystaw stałych, można będzie obejrzeć między innymi wystawę czasową „Ja jestem artysta wielki… Rzecz o Stanisławie Zagajewskim (1927–2008)” ukazującą fotografie, pamiątki, dokumenty ilustrujące życie artysty oraz „Fotografie od szewca. Roberta Pokory świat na starych negatywach” – wystawę zdjęć z okresu od lat 20. do końca 50. XX w., które są niezwykłym dokumentem życia pomorskiej, borowiackiej wsi – wyliczają muzealnicy. – Zwiedzaniu towarzyszyć będą: prezentacja multimedialna „Ludzie Fabryki Fajansu”, konkursy, warsztaty, pokaz i porady konserwatorskie, degustacje, możliwość zakupu regionalnych potraw.

W Gmachu Głównym muzeum włocławianie zobaczą dwie wystawy stałe: „Galeria portretu polskiego” oraz „Fajans włocławski” oraz  prezentację fotografii włocławskiej Fabryki Fajansu od początku XX w. do końca lat 80. XX w., na których będą mogli rozpoznać swoich bliskich i znajomych pracujących w zakładzie. W programie znalazły się także konkursy dotyczące rozpoznawalnego w Polsce i za granicą fajansu włocławskiego.

Muzeum Etnograficzne zaprezentuje wystawę czasową „Fotografie od szewca. Roberta Pokory świat na starych negatywach”, a zwiedzanie połączy z konkursami. Pracownicy muzeum udzielą również porad i pokażą, w jaki sposób przywracać zdjęciom pierwotny wygląd. Na najmłodszych czeka „Fabryka ram”, czyli warsztaty, na których dzieci wykonają passe-partout do swoich ulubionych zdjęć. Wszyscy uczestnicy Nocy Muzeów będą mogli spróbować i kupić regionalne potrawy oraz zwiedzić ekspozycję stała „Kultura ludowa Kujaw i ziemi dobrzyńskiej przełomu XIX i XX wieku”.

Zbiorach Sztuki włocławianie zobaczą wystawę „Ja jestem artysta wielki… Rzecz o Stanisławie Zagajewskim” i wezmą udział w związanych z nią konkursach. Dla dzieci i młodzieży muzealnicy przygotują warsztaty plastyczne pt. „Być jak Zagajewski”, na których wykonają własne rzeźby w glinie. Miłośnicy sztuki będą mogli również zwiedzić wystawy stałe: „Rzeźba ceramiczna Stanisława Zagajewskiego (1927–2008)”, na której odbędzie się projekcja filmu oraz „Życie i twórczość Wacława Bębnowskiego (1865–1945)”.

Na nocne zwiedzanie 19 maja zaprasza również Galeria Sztuki Współczesnej. W godz. 18:00-22:00 włocławianie będą mogli bezpłatnie zwiedzić wystawę „... poprzez ciszę” Jerzego Fobera. O godz. 20:00 rozpocznie się multimedialny pokaz dorobku artystycznego rzeźbiarza. W programie Nocy w Galerii znalazło się również kuratorskie oprowadzanie po wystawie. Wśród uczestników spotkania zostaną rozlosowane katalogi wystawy.

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone