Zamknij
REKLAMA

Znamy mistrzów ortografii. Za nami III Dyktando Włocławskie

16:04, 13.06.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
W dyktandzie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów. Fot. Natalia Seklecka

Aleksandra Kuchta i Jacek Obiała są miejskimi mistrzami ortografii. To oni najlepiej poradzili sobie z niełatwym tekstem III Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci. W ortograficznych zmaganiach wzięło udział kilkudziesięciu uczniów.

Dyktando Włocławskie zostało zorganizowane przez Fundację na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku Vladislawia już po raz trzeci. W ortograficznych zmaganiach wzięło udział kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych z klas I-II i IV-VI. Autorem tekstu dyktanda był znany regionalista i miłośnik mowy polskiej, kierownik Studium Języka Polskiego i Kultury Kujawskiej Szkoły Wyższej, dr Adam Wróbel.

Autor dyktanda zapewniał, że tekst dla każdej z grup wiekowych był łatwy. Nie ulega jednak wątpliwości, że bezbłędne napisanie całego dyktanda wymagało od młodych włocławian doskonałej znajomości ortografii. Najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem Aleksandra Kuchta z SP nr 2 (klasy I-III) i Jacek Obiała z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 (klasy IV-IV).

W klasach I-III z dyktandem świetnie poradzili sobie również: Amelia Urbańska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 (II miejsce) i Lejla Abdulzade z SP nr 14 (III miejsce). Wyróżnienia za dobrą znajomość ortografii przyznano również Filipowi Chełminiakowi z SP nr 2 i Wojciechowi Wtulichowi z SP nr 19.

Wśród uczniów z klas IV-VI nagrodę za II miejsce odebrała Marta Rzekanowska z SP nr 23. Na III miejscu uplasował się natomiast Michał Gajewski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Wyróżnienia przyznano Gabrieli Leszczyńskiej z SP nr 14 i Aleksandrze Babis z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. J. Długosza.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone