Zamknij
REKLAMA

Tego lata odkryj nieznane zakamarki kujawsko-pomorskiego. Możesz zgarnąć nagrody!

11:07, 30.06.2018 | N.S
Skomentuj Paszport Turystyczny można zainstalować w formie aplikacji mobilnej lub pobrać w formie książeczki. Fot. materiały promocyjne
REKLAMA

Już po raz siódmy mieszkańcy kujawsko-pomorskiego mogą brać udział w akcji „Paszport Turystyczny”. Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato można poznawać najciekawsze zakamarki regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. Na najaktywniejszych czekają nagrody.

By dołączyć do wakacyjnej akcji organizowanej przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną i Urząd Marszałkowski, wystarczy odebrać w Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku „Paszport Turystyczny” będzie funkcjonował również jako aplikacja na urządzenia mobilne. Można pobrać ją za darmo w Google Play.

Zasady działania „Paszportów” są proste. Za każdym razem, gdy odwiedzimy miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymamy pieczątkę (w formie stelmpla w książeczce lub wirtualnej pieczątki w aplikacji) i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW regionu czyli ciekawych miejsc, które pozostają w cieniu największych atrakcji turystycznych, a przy okazji zdobycie jak największej liczby punktów. Na najaktywniejszych uczestników akcji czekają nagrody.

- Zachęcam do odkrywania zakaMARKÓW naszego województwa zarówno z mobilną aplikacją, jak i papierową książeczką. W regionie nie brakuje miejsc na letnie wędrówki, a nasz wakacyjny kalendarz wypełniony jest ciekawymi wydarzeniami odbywającymi się we wszystkich zakątkach kujawsko-pomorskiego. Udział w każdym z nich to świetna okazja, by włączyć się do paszportowej zabawy - mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku, odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe, można zebrać na karcie konkursowej 51 stempli. W ten sposób Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna zachęca, by odkrywać nawet najmniejsze zakaMARKI kujawsko-pomorskich "Konstelacji dobrych miejsc". W książeczce jest ich aż 118. Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, trzeba zebrać pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych konstelacji, czyli tras podróży. Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Wśród Konstelacji dobrych miejsc znalazły się również Kujawy i Ziemia Dobrzyńska. Na trasie jest także Włocławek. Organizatorzy akcji opisują go jako miejsce idealne do aktywnego wypoczynku na wodzie. Wśród największych atrakcji miasta wymieniono rejs katamaranem solarnym i wake park nad jez. Czarnym. Rekomendowanymi punktami są również Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz katedra, która skrywa cenne zabytki sztuki sakralnej.

Poza Włocławkiem na szlaku znalazły się również m. in. Bobrowniki z ruinami krzyżackiej twierdzy, Ciechocinek z tężniami i Warzelnią Soli, skansen w Kłóbce, Nieszawa z przeprawą promową czy Wietrzychowice, w których znajdują się grobowce megalityczne. Punkty pieczątkowe są zlokalizowane we włocławskiej Informacji Turystycznej, bosmanatach przystani im. J. Bojańczyka i przystani na Zalewie Włocławskim, skansenie w Kłóbce, ciechocińskiej Informacji Turystycznej oraz Warzelni Soli.

Pozostałe "Konstelacje dobrych miejsc to": Krajna, Kujawy Zachodnie i Pałuki, Pojezierze Brodnickie i słynni sąsiedzi, Ziemia Chełmińska... z wypadem na Kujawy, Bory Tucholskie, Dwie strony Wisły, Bydgoszcz, Toruń.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

??

0 0

Ile to podatników kosztowalo i kto dostał zlecenie ? 11:40, 30.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%