Zamknij

Młodzi włocławianie tworzą grę komputerową. Znamy szczegóły ich ambitnego projektu!

15:00, 02.07.2018 | .
Skomentuj Trzech uczniów ZST tworzy grę komputerową Masters Of War. Fot. Irith Games
REKLAMA

Grupa młodych włocławian założyła amatorskie studio tworzące gry komputerowe. Ich pierwszy projekt to gra karciana Masters Of War. Jej autorzy chcą być w pełni niezależni, dlatego pieniędzy na sprzęt niezbędny do realizacji swojego ambitnego pomysłu szukają na platformach crowdfundingowych.

Łukasz Falkowski, Damian Kędzierski i Patryk Jaromierski to uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Ich pasjami są sztuka, tworzenie i oczywiście komputery. To połączenie zaowocowało pomysłem wspólnego tworzenia gier komputerowych. Tak powstało amatorskie studio Irith Games.

- Dopiero zaczynamy, więc chcemy, aby ludzie się o nas dowiedzieli. Jako twórcy chcemy być w pełni niezależni, więc nie szukamy inwestorów ani sponsorów, bo to oznaczało by ograniczenie naszego zdania oraz (niedoczekanie!) reklamy w grach. Postawiliśmy na crowdfunding. Wierzymy w nasz projekt, jednak potrzebujemy masy fanów do jego realizacji. Naszym debiutem jest dość spory projekt, gra karciana Masters Of War – wyjaśnia Łukasz, jeden z założycieli studia.

Masters Of War będzie dostępna za darmo. Gracze będą uzyskiwać dostęp do ściągnięcia pliku na platformie Irith Games. Po zalogowaniu gracz będzie mógł wejść do stworzonej przez włocławskich uczniów karczmy, w której odbywa się rozgrywka. Choć to dopiero początek prac, scenariusz jest dobrze przemyślany i dopracowany.

[ZT]29511[/ZT]

Wg scenariusza na początku każdy zawodnik spotyka się z barmanem, który pyta o to, kim jest gracz. Na tym etapie można wybrać wygląd i imię swojej postaci. W dalszej kolejności gracz otrzymuje talię podstawowych kart i czterech podstawowych bohaterów oraz skrzynkę nowicjusza. Z takim „pakietem startowym” można podejść do stołu, przy którym odbywa się właściwa gra.

- Podczas gry boty obserwujące będą aktywnie komentować oraz w zależności od poziomu respektu kibicować Tobie, bądź Twojemu przeciwnikowi. Wraz z rozwojem Twojego stylu rozgrywki oraz wygranymi meczami będziesz traktowany coraz bardziej jak "stały klient", co również oznacza większą szansę na dostanie prezentu (bonusowa skrzynka) od nieznajomego – wyjaśniają twórcy Masters Of War na swojej stronie internetowej. – Planujemy też smaczki typu Śpiący Arystokrata i mini misję, by podkraść mu bonus, tak by nikt tego nie zauważył. Co prawda, gdy będziesz już należycie traktowany, nikt nawet nie zwróci Ci na tą małą kradzież uwagi. Możesz też posłuchać opowieści ze świata od podróżnika. Jednym słowem, poza stołem też będziesz mógł/mogła się bawić.

Łukasz, Patryk i Damian zapewniają, że mają mnóstwo pomysłów na dopracowanie klimatu, samą rozgrywkę czy rozbudowanie gry o wydarzenia poboczne. W najbliższym czasie zamierzają uruchomić stronę internetową projektu, na której będzie można stworzyć konto do udziału w testach.

Na razie uczniowie ZST pracują na przestarzałych komputerach, przez co prace nad grą idą bardzo powoli. Właśnie dlatego młodzi włocławianie uruchomili zbiórki na portalach crowdfundingowych (tutaj i tutaj). Łącznie potrzebują kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze chcą zainwestować m. in. w nowe komputery, mikrofon, lustrzankę czy kombinezon do nagrywania Motion Capture.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

kk

10 0

powodzenia oby przebiła hsa! :) 16:15, 02.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sporosporo

2 2

100 tys i 70 tys sporooooo :)
18:58, 02.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Łukasz Irith Games Łukasz Irith Games

4 0

Kampania na gogetfunding.com jest ciągła, co znaczy że środki dostajemy na bieżąco. 100 tys to nie jest w żadnym wypadku minimalna kwota, tylko całość jest kampanią poboczną. Co do polakpotrafi.pl, tam sytuacja jest nieco inna. Obowiązuje tam zasada "Wszystko albo nic" więc w razie niepowodzenia przed wyznaczonym terminem nie dostajemy nic. Stąd startujemy w dwóch różnych typach kampanii. W razie pytań zapraszam do kontaktu przez nasz fanpage na fb, bądź e-mail [email protected] 19:26, 02.07.2018


0%