Zamknij
REKLAMA

"Budowlanka" ma już 60 lat! Niedługo zjazd absolwentów

16:30, 11.09.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
`Budowlanka` świętuje w tym roku 60-lecie. Na zdjęciu: stanowisko szkoły podczas tegorocznych Targów Szkół. Fot. Natalia Seklecka

W tym roku Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku kończy 60 lat. Oficjalne świętowanie jubileuszu zaplanowano na 13 października. Tego dnia odbędzie się trzeci w historii szkoły zjazd absolwentów.

Początki włocławskiej „Budowlanki” sięgają 1958 roku, kiedy zarządzeniem Ministra Oświaty utworzono Szkołę Rzemiosł Budowlanych. Przez lata placówka kilkakrotnie zmieniała lokalizację, aż w 1974 roku przeniosła się do gmachu przy ul. Nowomiejskiej, gdzie funkcjonuje do dziś. Przez 60 lat szkołę ukończyły tysiące budowlańców. W roku jubileuszu placówki będą mieli okazję spotkać się i powspominać szkolne czasy podczas trzeciego zjazdu absolwentów.

- Pierwszy zjazd odbył się w 2005 roku, drugi trzy lata później. Od ostatniego spotkania absolwentów minęło więc 10 lat – mówi Dorota Danielewska, sekretarz szkolnego zjazdu. – Zjazd to nie tylko okazja, żeby powspominać szkolne czasy. Większość naszych absolwentów pracuje w branży budowlanej, więc będzie to również spotkanie branżowe, okazja do wymiany kontaktów i doświadczeń.

Zjazd absolwentów odbędzie się 13 października. O godz. 11:00 rozpocznie go msza święta w kościele Najświętszego Zbawiciela. Dwie godziny później odbędzie się uroczysta akademia, po której absolwenci będą mieli czas na spotkanie po latach z nauczycielami i pracownikami „Budowlanki”. W programie zjazdu znalazło się również złożenie zniczy na gromach zmarłych nauczycieli i absolwentów szkoły. Zwieńczeniem jubileuszu będzie bal absolwentów.

Z okazji 60-lecia istnienia szkoły została wydana monografia prezentująca historię Zespołu Szkół Budowlanych i dokonania uczniów na przestrzeni sześciu dekad.

- To, co szczególnie wyróżnia naszą placówkę to wysoka jakość pracy, przyjazna atmosfera, troska o ucznia, dobry klimat, bezpieczeństwo, porządek oraz czytelne zasady wychowawcze akceptowane przez kolejne pokolenia rodziców naszych uczniów. Fundamentalnymi wartościami w szkole były zawsze i są: szacunek dla tradycji i historii narodu, prawda i uczciwość, dążenie do doskonałości w oparciu o gruntowną wiedzę i profesjonalizm – pisze zespół redakcyjny.

Zainteresowani udziałem w jubileuszowym zjeździe absolwentów powinni kontaktować się z sekretariatem szkoły - tel. (0 54) 232 32 04 lub sekretarzem zjazdu, Dorotą Danielewską – tel. 660-728-880.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone