Zamknij
REKLAMA

Nauka angielskiego łatwiejsza niż myślisz! Poznaj metodę Colina Rose'a

00:00, 26.09.2018 | artykuł sponsorowany
Fot. depositphotos

Innowacyjna metoda nauki jeżyków obcych opracowana przez Colina Rose'a nareszcie zawitała także do Włocławka! Dzięki niej nudne godziny spędzone z podręcznikiem zamienią się w ciekawe spotkania z przyjaciółmi i dobrą zabawę, a powolne i żmudne wkuwanie słówek i zasad gramatyki w błyskawiczne poznanie języka. Przyjdź do szkoły Szybki Angielski przy ul.Kościuszki 16B lok. 10 i przekonaj się sam!

Osoby, które mają problem z nauczeniem się języka angielskiego, często dochodzą do błędnego wniosku, że nie ma sensu się uczyć i tracić czasu skoro nadal im nie wychodzi, a o gramatyka doprowadza ich niemal do obłędu. Kursanci często wierzą, że jest ona kluczem do sukcesu, jednak wciąż nie mówią w języku angielskim i to ich zniechęca. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, iż efektywność nauki języka wcale nie jest uzależniona od naszych predyspozycji tylko od sposobu uczenia się.

Dowodzi tego skuteczność metody opracowanej przez psychologa, Colina Rose'a. Jego metoda nauki języka angielskiego jest skuteczna i zyskuje coraz większą popularność. Jest przy tym metodą naukowo potwierdzoną. Opiera się na połączeniu wiedzy o mózgu i badaniach dotyczących inteligencji.

Roger Sperry przeprowadzał badania nad mózgiem skupiano się na zbadaniu półkul mózgowych pod kątem skutecznego uczenia się. Dzięki nim stwierdzono, że lewa półkula odpowiada za myślenie logiczne, matematyczne natomiast prawa półkula odpowiada za odczucia, odbieranie emocji, wrażeń, rozpoznawanie kolorów, kształtów czy dźwięków. Badania te dowiodły, że gdy angażujemy cały mózg do nauki, jest nam łatwiej i przyjemniej, a co za tym idzie, skutecznej nauczyć się danego materiału.

- Nasza metoda opiera się na badaniach Rogera Sperry'ego. Angażujemy do nauki obie półkule mózgowe. Natomiast w tradycyjnej metodzie uczenia się języka angielskiego pracuje tylko lewa półkula czyli ta odpowiedzialna za myślenie logiczne. Osoby które nauczyły się tradycyjnymi metodami np. w szkole, na studiach, mają bardziej rozwiniętą lewą półkulę mózgową i taki sposób uczenia się im odpowiada, natomiast większości osobom nie. Tradycyjna metoda dopasowana jest do 20-25 % osób – tłumaczą specjaliści ze szkoły Szybki Angielski we Włocławku.

Metoda Colina Rose'a bazuje także na badaniach Howarda Gardnera, który opracował zespół inteligencji wielorakich. Wyróżnił ich siedem. Każda z nich pobudza inna formę naszej inteligencji, co sprawia, że nauka języka angielskiego staje się uszyta na miarę dla każdego nawet najbardziej opornego na naukę języka obcego.

Colin Rose połączył wiedzę zdobytą dzięki badaniom Sperry'ego i Gardnera. Jego technika okazała się tak skuteczna, że została wprowadzona przez ministerstwo oświaty do programu nauczania do 45% szkól w Wielkiej Brytanii.

Do Polski metoda Colina Rose'a zawitała dzięki Krzysztofowi Litwińskiemu, tłumaczowi Geogre'a Busha, który założył Instytut Colina Rose'a. Wykształciło się w nim już 10 tys. osób, z czego aż 97% ukończyło kurs, a 9/10 poleciło go bliskim i znajomym. Wśród absolwentów kursu prowadzonego tą innowacyjną metodą są gwiazdy, policjanci, oficerowie Biura Ochrony Rządu i pracownicy największych firm w Polsce.

- Nasze kursy cieszą się duża efektywnością i skutecznością a także szybkością. Niezależnie od poziomu trwają 6 miesięcy. W tym czasie kursant przełamuje bariery językowe, z każdy dniem więcej rozumie i chętniej mówi w języku angielskim. Uczymy w sposób naturalny i dopasowany do nas samych. Jesteśmy gwarancja sukcesu – zapewniają pracownicy włocławskiego oddziały szkoły Szybki Angielski.

Trenerzy dbają o kursantów nie tylko na zajęciach, ale także poza nimi. Lekcje nie przypominają nudnych zajęć z podręcznikiem tylko zwariowane spotkania z przyjaciółmi, a praca na platformie szkoleniowej to przyjemna zabawa.

Metoda Colina Rose'a jest przeznaczona dla osób dorosłych, które nie chcą organizować całego swojego życia wokół nauki jerzyka angielskiego, dla zapracowanych, i tych, którzy nie nauczyli się języka metodami tradycyjnymi, dla osób które chcą szybko i efektywnie nauczyć się mówić. Nauka jest połączeniem pracy na platformie internetowej i z lektorem. Zajęcia opierają się na realnej komunikacji już od pierwszego spotkania. Platforma szkoleniowa jest tak intuicyjnie skonstruowana, że każdy sobie poradzi z jej obsługą.

- Na naszych zajęciach uczymy się poprzez angażowanie swoich prawdziwych emocji, które istnieją w naszym realnym życiu. nie są to historyjki z książek, które nie maja żadnego odzwierciedlenia w naszym realnym życiu – tłumaczą lektorzy ze szkoły Szybki Angielski.

Metoda Colina Rose'a staje się coraz bardziej popularna. W każdym większym mieście w Polsce istnieje już szkoła partnerska Instytutu Colina Rose'a. Teraz można z niej skorzystać także we Włocławku. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź placówkę przy ul. Kościuszki 16B lok. 1, zadzwoń pod nr: 726-550-355 lub wejdź na stronę: www.szybkiangielski.pl.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%