Zamknij
REKLAMA

Moribunda zagra w Rejsie. Koncert już w czwartek!

13:53, 09.10.2018 | Ł.D/ opr. informacja prasowa
Skomentuj
Koncert odbędzie się w czwartek, 11 października w Rejsie na Przystani przy ul. Piwnej 1A. Zdjęcie ilustracyjne. fot. depositphotos.com
REKLAMA

W czwartek we Włocławku wystąpi Moribunda. Koncert promować będzie płytę "Inner Songs".

Moribunda to nowy i wyjątkowy zarazem projekt muzyczny na krakowskiej scenie muzycznej. Założyciel i lider grupy, Grzegorz Kot tworzy wokół swojej muzyki niepowtarzalną atmosferę, a Moribunda, czyli folk-transowa maszyna do podróży wewnętrznych. 

Egzotyczna nazwa zespołu pochodzi z łaciny. W języku hiszpańskim i angielskim oznacza "osobę umierającą", lecz w przypadku krakowskiej grupy odnosi się także do Hetaerina moribunda, czyli gatunku ważki występującego na terenie Ameryki Południowej. W wielu kulturach owad ten jest symbolem transformacji i metamorfozy, ale także działania i aktywności. I taką właśnie moc ma muzyka zespołu. Pobudza, niekiedy niepokoi, to znów wycisza i przenosi w inny wymiar. 

Wśród fanów Moribundy próbujących nazwać wykonywany przez zespół gatunek muzyczny najczęściej padają określenia: folk, trans, czy rock progresywny. Instrumentalne kompozycje pozwalają słuchaczom zaśpiewać podczas koncertu swoją własną wewnętrzną piosenkę, do czego nawiązuje tytuł debiutanckiej płyty - „Inner Songs”. Moribunda zaprasza do podróży!

Koncert odbędzie się w czwartek, 11 października w Rejsie na Przystani przy ul. Piwnej 1A. Początek o godz. 19. Bilety do kupienia przed imprezą.

(Ł.D/ opr. informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz