Zamknij
REKLAMA

Teatr, poezja i... łucznictwo. Jak spędzić dzisiejszą niedzielę?

07:27, 14.04.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Dzisiejsza niedziela stać będzie pod znakiem sztuki Fot. depositphotos

Jeśli nie wiesz jeszcze, gdzie udać się tej niedzieli, z chęcią pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję. Dzisiejsze wydarzenia we Włocławku stać będą pod znakiem sztuki, lecz znajdzie się również coś dla osób lubiących sportowe wyzwania i odrobinę ruchu na świeżym powietrzu. Zapraszamy do sprawdzenia niedzielnego harmonogramu. 

Tych, którzy nie zdążyli wczoraj i tych, którzy mają ochotę na drugą rundkę, zapraszamy na drugi dzień jarmarku wielkanocnego. Podobnie jak wczoraj, kramy na placu Wolności otwierają się dla klientów już o godz. 10:00.

Zupełnie inne klimaty, także o godz. 10:00, zapanują w sali kameralnej Centrum Kultury Browar B., gdzie odbędzie się 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Uczestnicy zaprezentują się w ramach: Turnieju Recytatorskiego i Wywiedzione ze Słowa, Turnieju Teatrów Jednego Aktora oraz Turnieju Poezji Śpiewanej.

Godzinę później, w Teatrze Impresaryjnym startuje natomiast przedstawienie "O Smoku i Królu Leniuchu" w wykonaniu aktorów warszawskiego Teatru "Bajlandia". Bilety: Normalny 15 zł, - Ulgowy 10 zł, - Rząd XVIII 10 zł, - Balkon 10 zł

Wśród włocławian są jednak na pewno tacy, którzy nie zdołaliby wysiedzieć na fotelach, a sport pod chmurką to ich prawdziwy żywioł. Okazję do rozładowania energii będą mieli podczas Drugiego Wiosennego Turnieju Łuczniczego, którego start zaplanowano na godz. 11:00 na Strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego Rybnica - Ostrowy. Uczestnicy zawodów będą rywalizować w dwóch kategoriach: do lat 15 oraz powyżej 15. roku życia. Nagrodą podstawową (za zajęcie I miejsca w grupie) jest łuk refleksyjny klasy olimpijskiej z dodatkami. Pozostałe nagrody to cenne pozycje książkowe. 

Sportowa rywalizacja, tym razem z piłką w roli głównej, rozpocznie się o godz. 15:45 w hali Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tam rozegrane zostaną kolejne dwa spotkania w ramach X kolejki Branżowej Ligi Piłki Siatkowej. 

Sztuka powróci o godz. 18:00, do sali widowiskowej Browaru B., gdzie usłyszymy utwory legendarnych bardów. Na scenie zobaczymy wspaniałych artystów od lat z zamiłowaniem wykonujących utwory swoich mistrzów, a wśród nich wielki bard krakowski Paweł Orkisz z zespołem oraz niesamowity duet Łukasz Nowak i Adam Snokowski, od lat zafascynowany twórczością Jaromira Nohavicy. Bilety: 50 zł.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, o godz. 19:00 w Teatrze Impresaryjnym odbędzie się koncert „Śpiewnik polski w Strasznym dworze”, który w przemyślany i ciekawy sposób połączy najpiękniejsze arie z tej opery z utworami innych polskich kompozytorów.

Cenieni śpiewacy operowi wcielą się w postacie Miecznika, Hanny, Jadwigi, Damazego, Stefana, Zbigniewa, Cześnikowej i Skołuby, a w dynamiczną akcję sceniczną, nawiązującą do historii opowiedzianej w libretcie opery, zostaną wplecione pieśni Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i innych polskich mistrzów oraz pieśni patriotyczne i wojskowe powstałe na przestrzeni wieków. Tytuł przedstawienia nawiązuje również do zanikającej tradycji wspólnego śpiewania - zakładamy, że publiczność będzie śpiewać razem z artystami. Solistom towarzyszyć będzie chór i orkiestra kameralna pod opieką tenora Dariusza Stachury.

W widowisku weźmie udział około 30 artystów: orkiestra, śpiewacy, aktorzy i tancerze baletu w kostiumach nawiązujących do strojów z epoki, zostanie przygotowana scenografia nawiązująca do sali w stylu dworkowym: na wpół biesiadnej na wpół rycerskiej.

Mamy nadzieję, że bez problemy wybierzecie coś dla siebie. Miłego dnia!

 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

RumcajsRumcajs

3 0

Wy tu o sztuce, a w szkołach w weekend nauczyciele z głodu umierają!

Konstytucja!
Konstytucja! 09:46, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do RumcajsaDo Rumcajsa

2 0

Czy zauważyłeś w jakim tempie kompromitują się kolejne grupy zawodowe? Aktorzy, sportowcy, celebryci, członkowie najlepszej kasty, teraz nauczyciele. Doprawdy zgroza ogarnia człowieka na myśl, że polska inteligencja leży w katyńskich dołach nieomal w całości. 09:49, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LoloLolo

1 2

Głodem?
Rząd chce wziąć nauczycieli głodem, powiada pani z PSL-u.
Tak, zwłaszcza tych, którzy przerwali strajk i pojechali do SPA. 13:41, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone