Zamknij
REKLAMA

Pięć godzin malowali panoramę Włocławka (FOTO)

11:31, 11.06.2019 | Krystyna Kotula, kierownik Zbiorów Sztuki MZKiD
REKLAMA
Skomentuj

W ramach obchodów 30-lecia ZBIORÓW SZTUKI przy ul. Zamczej obrazy i rzeźby zagościły nie tylko w salach wystawowych, ale także w otoczeniu gmachu muzeum. Była możliwość obejrzenia prac uczniów Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych we Włocławku, skorzystania z wymiany książek. Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, tworząc makietę zabytkowego spichrza – siedziby Zbiorów Sztuki, w której trzeba było wkleić ponad 120 małych okien.

Przez pięć godzin trwało malowanie na płótnie Panoramy Włocławka. Akcja wspólnego malowania przygotowana przez kustosza Adama Zaporę była nawiązaniem do spontanicznego tworzenia obrazu w tym samym miejscu przed 30 laty. Obraz, który w 1989 r. stworzyli goście wernisażu wystawy „Prowincja”, w niedzielę był wystawiony po raz pierwszy. Stał się okazją do wspomnień m. in. włocławskiego malarza Romana Galińskiego.

Najnowsze plenerowe dzieło – Panorama Włocławka 2019 r. – malowana wspólnie przez wiele osób – dorosłych i dzieci z Włocławka i turystów – zostało sygnowane przez najbardziej wytrwałe, utalentowane  uczestniczki akcji – Izę Ciesielską, Aleksandrę Jurkowską, Magdalenę Kudeł i Mirosławę Wilk.

Przez kilka tygodni obraz będzie  wystawiony w holu Zbiorów Sztuki.

(Krystyna Kotula, kierownik Zbiorów Sztuki MZKiD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

K.K.

6 0

Świetna robota ! 11:59, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@@

0 0

niemożliwe 20:14, 16.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone