Zamknij
REKLAMA

Włocławski zespół rusza na podbój Bałkanów! "Kujawy" wystąpia na...

10:27, 11.07.2019 | B.N./ZPiT Kujawy
REKLAMA
Skomentuj
Zespół Pieśni i Tańca będzie reprezentować nasze miasto na dwóch zagranicznych festiwalach. Fot. Mariusz Maciejewski

Po sukcesach na rodzimej scenie, Zespół Pieśni i Tańca "Kujawy" wyruszył zbierać laury w wielkim świecie. Włocławscy muzycy będą bowiem próbować swoich sił na festiwalach w Bułgarii i Macedonii.

Balkan Folk Festiwal w bułgarskiej Warnie oraz International Folklroe Festival Ohrid Sun w macedońskiej Ohridzie - to najbliższe cele zespołu "Kujawy". Na Bałkanach gościć będą w dniach 9 - 22 lipca. A trzeba powiedzieć, że wyjazd zapowiada się bardzo intensywnie. 

Z drugiej strony, to jednak niepowtarzalna szansa na promocję naszego regionu. Jednocześnie to też nagroda dla młodych ludzi za całoroczny, niekiedy wieloletni trud ćwiczeń, poświęcony czas na próby i koncerty. 

[ZT]33878[/ZT]

Jak każdy międzynarodowy festiwal, także i te dadzą Zespołowi Pieśni i Tańca możliwość wymiany doświadczeń i poznania obyczajów innych kultur. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach, będą się również uczyć się tańców narodowych innych krajów.  Każdy zespół biorący udział w wydarzeniu zaprezentuje program artystyczny przedstawiający widowisko regionalne ze swojego kraju. 

Znając możliwości włocławskiego zespołu, można spodziewać się, że z festiwali wrócą bogatsi nie tylko o nowe doświadczenia, ale i nagrody i wyróżnienia. 

Warto przypomnieć, że tylko w tym roku zespół "Kujawy" z powodzeniem uczestniczył m.in w VI Kasztelańskich Spotkaniach Folklorystycznych, czy IV Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego. Wierzymy, że i tym razem włocławscy muzycy będą godnie reprezentować nasze miasto i nie wrócą z Bałkanów z pustymi rękoma. Trzymamy kciuki! 

(B.N./ZPiT Kujawy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Brawo!Brawo!

7 0

Brawo Wy!!! 11:33, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EchoEcho

6 0

Super pozytywna wiadomość. Świetne dzieciaki 11:35, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

3 0

Super i powodzenie życzę. 15:58, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone