Zamknij
REKLAMA

Pokazy węży, samoobrona i teatr. W Kruszynie trwają półkolonie!

00:00, 18.07.2019 | Artykuł sponsorowany
Fot. Daniel Wiśniewski

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie trwają półkolonie dla dzieci z Kruszyna i okolicznych miejscowości. Chętni mogą brać udział w dziesiątkach atrakcyjnych zajęć, między innymi pokazach węży.

Półkolonie w Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie trwają od początku ubiegłego tygodnia i potrwają do końca obecnego. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych szereg atrakcji. Młodzi mieszkańcy Kruszyna i okolicznych miejscowości wzięli już udział między innymi w zajęciach związanych z garncarstwem, samoobroną, czy teatrem. W miniony piątek uczestniczyli również w pokazie węży. Zdjęcia z organizowanych zajęć możecie zobaczyć TUTAJ.

-Na zajęcia trwające codziennie cztery godziny zapisało się 44 uczestników, w różnym wieku. Zaangażowane zostały wszystkie osoby na stałe współpracujące z Gminnym Ośrodkiem Kultury, a także te zaproszone do współpracy tylko na czas Półkolonii. Podczas zajęć dzieci dobrze się bawiły przy zabawach harcerskich i z chustą animacyjną. Było gwarno i wesoło. Dzieci miały zajęcia teatralne, podczas których odgrywały scenki ze znanych bajek, ucząc się jednocześnie zachowania na scenie i widowni. Na zajęciach tanecznych wyciskały z siebie „siódme poty” przygotowując układ taneczny. Mogły również popróbować swoich sił w rzeźbieniu z gliny. Podczas zajęć ze sztuk walki dzieci strzelały do tarczy i uczyły się niektórych chwytów samoobrony. Jednymi z ciekawszych zajęć były te związane z folklorem Kujaw, gdzie dzieciaki poznawały nasze kujawskie korzenie, piosenki i obrzędy - mówi w rozmowie z portalem Dzień Dobry Włocławek Anita Ochmańska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kruszynie.

Dzieci brały również udział we wspólnym pieczeniu bułek drożdżowych. Specjalnie dla nich zorganizowano także wyjazd do pana Jana i Hanny Wójkiewiczów do Szczutkowa, gdzie mogły poszaleć na świeżym powietrzu, popływać łódką, upiec kiełbaskę przy ognisku i wziąć udział w plenerze plastycznym.

Półkolonie w Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie potrwają do końca obecnego tygodnia. Zaplanowano jeszcze wiele atrakcji, zwieńczeniem których będzie integracyjny grill, w którym udział wezmą rodzice dzieci uczęszczających na półkonie.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone