Zamknij
REKLAMA

Muzyczni wirtuozi na jednej scenie! Będą grać i... poprowadzą warsztaty

16:15, 18.07.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj

Najlepszy gitarzysta w Polsce, lider Dżemu i wybitny kompozytor na jednej scenie - brzmi kusząco? Takie wydarzenie już niebawem w Centrum Kultury Browar B.! Co więcej, cała trójka poprowadzi darmowe warsztaty muzyczne. 

Adam Palma to postać, która swoim talentem czaruje melomanów z całego świata. Wychował się się we Włocławku, jest absolwentem LMK i obecnie jednym z najlepszych polskich gitarzystów. Choć od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, podczas gali Guitar Awards w Warszawie został uhonorowany tytułem Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego. Na swoim koncie ma kilka albumów studyjnych i współpracę z największymi gwiazdami rodzimej i światowej sceny muzycznej. 

Teraz będzie dyrektorem artystycznym nowego wydarzenia muzycznego, które odbędzie się 22 września, o godz. 17:00 w CK Browar B. Włocławski wirtuoz gitary zaprosił do wspólnego występu wybitnego kompozytora i aranżera Krzesimira Dębskiego oraz wokalistę Dżemu, Macieja Balcara. Koncert wyróżniać ma zestawienie osobowości muzycznych i repertuarowych.

-  Będą tam tematy filmowe i klasyczne. Nie przedstawię Państwu mojego programu muzyki współczesnej, bo byłoby to zbyt drastyczne przeżycie [śmiech]. Natomiast będą przyjemniejsze utwory w charakterze "jazzawym". Napiszę też aranżacje do utworów Adama [Adama Palmy - przyp. red.] oraz dla Macieja Balcara. Jego utwory uzyskają oprawę orkiestry smyczkowej - mówi Krzesimir Dębski.  

Ponadto, 21 września (zapisy po 1 sierpnia) wszyscy trzej poprowadzą warsztaty muzyczne dla gitarzystów (Adam Palma), wokalistów (Maciej Balcar) i z kompozycji, aranżacji (Krzesimir Dębski). Każdy uczestnik będzie mógł spotkać się z trójką bohaterów Palma Festiwal. 

Warto przybliżyć wizerunki zaproszonych gości.

Krzesimir Dębski to kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny. Jest twórcą muzyki poważnej i współczesnej, a także teatralnej eksperymentalnej i filmowej (ponad 100 filmów fabularnych m.in.: Ogniem i Mieczem, W Pustyni i w Puszczy, Tam i z Powrotem, Stara Baśń, 1920 Bitwa Warszawska) oraz seriali telewizyjnych (ponad 3000 odcinków). Dyrygował niemal wszystkimi orkiestrami polskimi na czele z Ork. NOSPR, Ork. Sinfonia Varsovia, czy Ork. Filharmonii Narodowej. 

Maciej Balcar to z kolei wokalista legendarnego zespołu Dżem, gdzie śpiewa od 2001 roku. Wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aktor, architekt z wykształcenia. Oprócz śpiewania w Dżemie nagrywa regularnie albumy solowe. 

Bilety na koncert: do 31 sierpnia - 90 zł; od 1 września - 100 zł w Browarze B. i Biletyna.pl.

[WIDEO]1536[/WIDEO]

REKLAMA
(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Konto usunięteKonto usunięte

7 0

Przypominam, iż Szanowni Dziadkowie Pan Krzesimira Dębskiego, doznali strasznego okrucieństwa szowinizmu ukraińskiego. Pamiętajmy, o Ofiarach Wołyńskich! Ja nie zapomnę, póki żyję tutaj. 16:29, 18.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pięknapiękna

8 1

Wspaniale , wysoka kultura we Włocławku!! 16:55, 18.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone