Zamknij
REKLAMA

Młodzi rzeźbiarze pobili rekord! Teraz ich prace zobaczysz w...

10:42, 20.07.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj

Aż do końca sierpnia mieszkańcy Włocławka i okolic będą mogli zwiedzać wystawę w Galerii Sztuki "Antresola". Znajdą się na niej prace najbardziej uzdolnionych młodych rzeźbiarzy z trzech województw. 

1 marca w Centrum Kultury „Browar B.” odbyła się XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Do rywalizacji przystąpiło, tworząc prace na miejscu, prawie sto osób reprezentujących szkoły, stowarzyszenia kulturalne, domy kultury, placówki opiekuńcze i oświatowe z Włocławka, Radziejowa, Torunia, Płocka, Bydgoszczy i Łodzi. Nadesłano też około 150 rzeźb z gliny z 38 miast Polski, co jest nowym rekordem w historii tego konkursu.

Od 17 lipca do 31 sierpnia W Galerii Sztuk "Antresola" odbywać będzie się natomiast wystawa pokonkursowa, na której obejrzeć będzie można cały zbiór figurek, zgromadzonych w ramach konkursu. Jest to dodatkowe wyróżnienie dla wszystkich uczestników i jeszcze jedna atrakcja dla zainteresowanych tym konkursem.

- Zapraszamy do zwiedzania, nie tylko uczniów, ale i dorosłych, którzy nie do końca zagubili w sobie dziecięcą wyobraźni - zachęcają pracownicy galerii. 

Wystawę zwiedzać można od wtoreku do piątku w godz. 11.00 – 18.00 oraz w soboty w godz. 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30). Wstęp wolny. 

 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone