Zamknij
REKLAMA

Takiej imprezy we Włocławku jeszcze nie było! TEN film zobaczysz za darmo! A to tylko jedna z wielu atrakcji

16:00, 21.08.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
W ramach festiwalu zaplanowano m. in plenerowe pokazy filmowe. Fot. depositphotos

Ruszyło wielkie odliczanie do rozpoczęcia imprezy będącej ukłonem w stronę legendy kina. Mowa o Tykociński Włocławek Film Festiwal, podczas którego będzie można obejrzeć za "free" nominowany do Oscara i uznawany za jeden z najlepszych filmów ostatnich lat. A to nie koniec atrakcji. 

Festiwal dedykowany jest postaci pochodzącego z Włocławka Józefa Tykocińskiego. Przyczynił się on walnie do zrewolucjonizowania kina poprzez udźwiękowienie filmu. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Ari Ari oraz Fundacja Ładowarka. 

Przedsmakiem nadchodzącej imprezy były lipcowe wydarzenia - pokaz filmu niemego „Bestia”, (główną rolę odegrała inna postać pochodzącą z naszych okolic – Pola Negri), któremu towarzyszyła muzyka grana na żywo przez DJ Beniovską. W ramach podwórkowego kina plenerowego w "Gwoździarni" wyświetlony został film "Jestem mordercą. Powstał miejski warzywniak, przy ul. Żabiej mieszkańcy zbudowali Włocławek z klocków Lego, sadzili "wędrujące" drzewa i uczestniczyli w warsztatach malowania doniczek.  

[ZT]34775[/ZT]

Prawdziwa moc atrakcji zarezerwowana została jednak na dni 22-24 sierpnia. Wydarzenia będą odbywać się w różnych częściach Włocławka, m.in. w podwórku Gwoździarni przy ul. Szpichlernej, na pl. Wolności, gdzie staną kramiki sprzedawców rękodzieła, na przystani nad Wisłą i terenie dawnej fabryki celulozy.

Pierwszego dnia festiwalu, czyli w najbliższy czwartek, o godz. 20:00 w parku na Słodowie włocławscy fani kina obejrzą nominowaną w ubiegłym roku do Oscara „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego. W piątek, 23 sierpnia o godz. 18.00, od Café Śródmieście rozpocznie się spacer szlakiem włocławskiego modernizmu. O godz. 20:00 przy ul. Łęgskiej 16 wyświetlona zostanie „Celuloza”. Film Jerzego Kawalerowicza o włocławskiej fabryce celulozy zostanie pokazany w pobliżu ruin fabryki, na parkingu przy ul. Łęgskiej 16. Przed seansem historyczne tło filmu opisze dr Tomasz Dziki, kierownik włocławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Toruniu. 

Festiwal zwieńczony zostanie w sobotę, 24 sierpnia na zaaranżowanej przestrzeni kulturalno-edukacyjnej przy ulicy 3 Maja. Od godziny 10.00 będzie można wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i dyskusjach. O godz. 15.00 sprzed kawiarni obywatelskiej poprowadzony zostanie kolejny spacer, tym razem śladami detali architektonicznych włocławskiego Śródmieścia. Po spacerze, o godz. 17.00 u zbiegu 3 Maja i placu Wolności odbędzie się koncert muzyki filmowej, czyli recital fortepianowy w wykonaniu włocławianina Jacka Szczepańskiego.

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KiErOwCaKiErOwCa

4 1

Tego artykułu nawet nie da się zrozumiale przeczytać 23:07, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone