Zamknij
REKLAMA

Chcą zmienić nawyki mieszkańców. W tym celu powstał konkurs. Jaki?

11:08, 20.09.2019 | B.N.
Skomentuj
Konkurs ma uczynić włocławskie placówki przyjaznymi środowisku. Fot. Bartosz Nowak
REKLAMA

Troska o środowisko i potrzeba edukacji ekologicznej mieszkańców - to kluczowe cele konkursu "Sprzątanie świata - zmień nawyki". Temat został poruszony podczas czwartkowej (19 września) konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie PGK Saniko.

Wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent Marek Wojtkowski. Konkurs ma uczynić włocławskie placówki przyjaznymi środowisku i odbywa się w związku z przypadającym na 20 września Dniem Sprzątania Świata. Funkcjonująca w ubiegłych latach forma zdaje się nie zdawać egzaminu, o czym przekonuje Krzysztof Szaradowski z Saniko. 

- Często rodzice mieli pretensje o to, że dorośli śmiecą, a dzieci muszą po nich sprzątać. Akcja przebiegała w ten sposób, że szkoły zgłaszały do udziału w akcji 700 uczniów, my zaopatrywaliśmy placówki w worki i rękawice, po czym realnie w przedsięwzięciu uczestniczyło 30 osób - informuje Szaradowski. 

Z tego powodu, w tym roku akcja rządzi się innymi prawami. Uczniowie nie będą sprzątać terenów wyznaczonych przez ratusz, Saniko, czy szkołę. W ramach konkursu najmłodsi mają za zadanie wykonanie prac plastycznych, zaś uczniowie podstawówek i szkół średnich prac w formie multimedialnej. 

[WIDEO]1624[/WIDEO]

Prezydent Marek Wojtkowski podkreśla, jak istotna jest edukacja ekologiczna wśród młodych pokoleń. 

- Zależy nam na tym, aby uczyć społeczeństwo pewnych zachowań. My staramy się dbać o czystość jak potrafimy najlepiej. Pragniemy zaszczepić tę ideę dzieciom, które będą pasem transmisyjnych dla starszych - zapewnia włodarz Włocławka. 

Konkurs zostanie rozstrzygnięty przez komisję powołaną przed PGK Saniko. Nagrody główne w postaci wycieczki do Zielonej Szkoły, bądź wejściówek do Multikina zostaną przyznane w trzech kategoriach wiekowych.

Wszyscy chętni do udziału w konkursie mogą nadsyłać prace konkursowe do 20 października do siedziby Saniko, mieszczącej się przy ul. Komunalnej. 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

NawykiNawyki

9 0

Może by tak niejako przy okazji zmienić niewłaściwe nawyki pracowników Firmy !?
Firma ma OBOWIĄZEK świadczyć ODPŁATNE usługi dla Mieszkańców Włocławka - i jako taka, winna w osobach swych pracowników być zdecydowanie uprzejmą w czasie rozmów, nie uzasadniając swej zawodowej niewiedzy - rzekomo nieuprzejmą rozmową ze strony obywatela Miasta! 12:02, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawrlPawrl

7 0

A gdzie pani prezes??? 12:15, 20.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TigraTigra

5 0

No właśnie gdzie??? 13:36, 20.09.2019


lollol

19 0

Uczyć mieszkańców pewnych zachowań. Ok panie prezydencie, a może by zacząć uczyć pewnych zachowań polityków (włodarzy miasta). Np żeby nie kłamać, spełniać obietnice wyborcze, wykonywać rzetelnie swoją pracę itd. itd. 12:43, 20.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nie tylkoNie tylko

5 0

...a także uczyć pewnych uprzejmych zachowań pracowników ''Saniko''. Nawet tych, Pańskiemu wysokiemu stanowisku - najbliższych, szanowny Panie dyrektorze. 13:37, 20.09.2019


???$$$???$$$

7 0

Czy dobrze zrozumiałam ? -chodzi o to żeby podatnik bez marudzenia płacił podatki i na swój koszt segregował śmieci i na swój koszt wywoził je do Saniko ? A aktyw Sanko obsadzany z klucza partyjnego będzie sobie przyznawał premie za wypełnione po brzegi wysypisko na Machnaczu ? Czy to o to chodzi ? 13:49, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yetiyeti

5 0

ludzie nie zasmiecajcie lasów jezior itp bo to jest nasze wspólne dobro nasz jedyny kochany kraj 18:19, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA