Zamknij
REKLAMA

Taka noc zdarza się tylko raz w roku. Skorzystasz z okazji?

08:00, 16.05.2020 | M.O.
Skomentuj
Tym razem Noc Muzeów odbędzie się online fot. archiwum DD Włocławek
REKLAMA

Już w ten weekend (15-17 maja) noc muzeów online. Co zwiedzającym proponuje Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku? 

Od wtorku, 12 maja zostały uruchomione oddziały Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Muzeum, realizując wytyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, musiało dostosować się do sytuacji epidemicznej.

Liczebność grup zwiedzających zredukowano do maksimum 5 osób lub 7 osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, a poszczególne grupy lub pojedynczy zwiedzający są wpuszczani będą na teren muzeów w odstępach 15 minutowych.

Zmiany dotknęły także trasy zwiedzania. Te są planowane w taki sposób, by ograniczyć do minimum kontakt poszczególnych grup zwiedzających.

Na ten weekend zaplanowano "Noc Muzeów". W niektórych placówkach w Polsce wydarzenie przełożono na wrzesień, w niektórych wydarzenie odbędzie się online. Do tej drugiej grupy zalicza się Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Co znajduje się w ofercie on-line?

Włocławskie muzeum zachęca do śledzenia strony internetowej, Facebooka, Instagrama oraz kanału YouTube, gdzie już od dziś zaczną pojawiać się wszystkie propozycje.

- Dla dzieci zaplanowano warsztaty plastyczne połączone z konkursem na wykonanie portretu, autoportretu. Spośród nadesłanych prac trzy najciekawsze zostaną nagrodzone drobnymi upominkami. Trochę starsi będą mogli wziąć udział w zabawie na spostrzegawczość polegającej na odnalezieniu 10 różnic, na reprodukcji malowidła ściennego „Panorama Włocławka i zawody wioślarskie na Wiśle” - informuje na swojej stronie internetowej Muzeum

Ci, którzy są zainteresowani sztuką znajdą quiz związany z artystami z Włocławka. Będzie można obejrzeć także filmy z muzealnych wystaw. 

- Inspiracje i podpowiedzi dotyczące proponowanych zabaw uczestnicy znajdą na muzealnych wystawach, które w obecnej sytuacji, w nocy nie zostaną udostępnione, ale od 12 maja 2020 r. można je zwiedzać w normalnych godzinach pracy muzeum, przestrzegając obowiązujących zasad bezpieczeństwa - tłumaczy MZKiD we Włocławku. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz