Zamknij
REKLAMA

Gdyby nie pandemia już by świętowali. Zaprezentowali wzruszający film

16:01, 18.05.2020 | M.O.
Skomentuj
Zespół w tym roku obchodzi swoje 35-lecie fot. CK Browar B. Mariusz Maciejewski
REKLAMA

Zespół Pieśni i Tańca Kujawy w tym roku obchodzi 35-lecie na scenie. Gdyby nie pandemia już by świętowali. Dla swoich fanów przygotowali materiał-niespodziankę. 

Zespół „Kujawy” działa nieprzerwanie od 1985 roku i od tego czasu zdążył zagrać ok. 1400 koncertów w kraju i za granicą, występując w niemal każdym zakątku Europy.

Włocławska grupa folklorystyczna brała udział w szeregu filmów edukacyjnych dla telewizji Polonia. Ma na swoim koncie kilka płyt, dokumentując melodie i pieśni kujawskie oraz kolędy i pastorałki.

Włocławianie na swoje oficjalne święto, ze względu na pandemię koronawirusa, muszą chwilę poczekać.  

Stworzyli jednak film-niespodziankę. 

- Zespół Pieśni i Tańca Kujawy to 35 lat promocji naszego miasta i regionu i kraju. To 35 lat promocji kultury ludowej, prac z dziećmi, młodzieżą i profesjonalną kadrą. Z całego serca chciałbym podziękować również wszystkim tym, którzy przez ten czas wspierali i wspierają zespół. Życzę przynajmniej kolejnych 35 lat tak wspanialej pracy - zwraca się do współpracowników kierownik zespołu Maciej Mielczarski. 

Dobrym słowem zespół wsparła także dyrektor Centrum Kultury Browar B. Lidia Piechocka-Witczak. 

- Połowa maja 2020 roku to czas jubileuszu Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy. Zespół to żywa legenda. Bardzo dziękujemy prezydentowi Włocławka, marszałkowi województwa kujawsko-pomorskiego, na których zawsze można liczyć. Z całego serca dziękujemy rodzicom, rodzinom. Wasze wsparcie jest nieocenione - mówiła dyrektor Centrum Kultury Browar B. Lidia Piechocka-Witczak. 

Osiem spędzonych lat w Zespole Pieśni i Tańca Kujawy, na oficjalnym profilu na Facebooku wspomina także wiceprezydent Włocławka Krzysztof Kukucki. 

Wiceprezydent, jak sam pisze, to 8 lat jego życia "najpierw jako członek młodzieżowej kapeli, a później jako część wspaniałej folklorystycznej rodziny". Kukucki z zespołem rozstał się 20 lat temu. 

 Całe szczęście co 5 lat są koncerty jubileuszowe, przed którymi na sali spotykają się "oldboye" i jest to fantastyczna okazja zobaczyć się ze sobą i spróbować swoich sił z układami tanecznymi, które z koncertu na koncert zdają się być trudniejsze. W tym roku też się spotkaliśmy, ale na koncert musimy poczekać troszkę dłużej. Wrócimy z jeszcze większą energią dobra, która z Kujaw zawsze płynęła. Wszystkiego dobrego dla osób, których droga życiowa prowadziła przez krainę pieśni i tańca ludowego, pielęgnowanej przez 35 lat istnienia ZPIT Kujawy

- kończy swój wpis wiceprezydent. 

ZOBACZ FILM ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA KUJAWY Z OKAZJI 35-LECIA

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KujawiakKujawiak

4 1

Brawo,brawo,brawo! Duma Kujaw,duma miasta,duma tej ziemi.Wspaniale mieć w mieście zespół który pielęgnując naszą tradycję i kulturę przypomina nam o naszych korzeniach. Życzę jeszcze więcej sukcesów i udanych promocji naszego pięknego regionu. 22:58, 18.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz