Zamknij
REKLAMA

Popularny aktor czyta bajkę dzieciom z Włocławka. "Macie wspaniałą..."

07:17, 19.05.2020 | M.O.
Skomentuj
Dzieciom czytał znany z roli Czerepacha w serialu "Ranczo" Artur Barciś fot. depositphotos.com
REKLAMA

Znany polski aktor, Artur Barciś przeczytał wiersz Jana Brzechwy pt. "Kwoka" specjalnie dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku. Zwrócił się od uczniów w ciepłych słowach. Posłuchaj, co powiedział.  

„Cała Polska czyta dzieciom” to kampania zachęcająca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom.

Codzienne czytania dzieciom, według specjalistów jest skuteczną i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego. To także budowanie kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

W takie wydarzenia angażuje się wiele osób z pierwszych stron gazet i ekranów telewizyjnych. Celebryci, politycy i aktorzy poświęcają swój czas, by zaprezentować utwory polskich i zagranicznych autorów.

Niezwykłą niespodziankę mieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 22 we Włocławku. Dla nich, swoją ulubioną bajkę, przeczytał aktor filmowy, dubbingowy, teatralny i telewizyjny. 

Artur Barciś, bo o nim mowa, znany z serialowych ról m.in. Tadeusza Norka w "Miodowych Latach", a także Arkadiusza Czerepacha z serialu "Ranczo"

Barciś od lat wspiera akcję „Cała Polska czyta dzieciom” jako ambasador. Do aktora dotarła szkolna bibliotekarka Dorota Frątczak, która poprosiła o krótkie nagranie. 64-latek zwrócił się do niej i uczniów w ciepłych słowach.

- Pozdrawiam wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 we Włocławku. Macie wspaniałą panią bibliotekarkę, która dotarła do mnie i poprosiła, żebym w tych trudnych czasach przeczytał wam swoją ulubioną bajkę - zwraca się do uczniów Artur Barciś. 

Popularny aktor stwierdził, że jego ulubionym autorem jest Jan Brzechwa. Braciś wybrał z jego repertuaru wiesz pt. "Kwoka". 

POSŁUCHAJCIE JAK AKTOR PREZENTUJE DZIEŁO BRZECHWY

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

VbvVbv

2 6

Sława z Rancza dobre 09:24, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tow.tow.

11 1

Wspaniały aktor, piękna sprawa. 09:43, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

janek23janek23

4 1

cyt. "64-latek zwrócił się do niej ....." . Ktoś uczył pana redaktora jak należy pisać? 09:51, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

unknownunknown

2 1

Świetny aktor.

Aż przypomniały się słynne teksty "Tadzik! Na górę!" i "Nie Karoluj mi teraz" :D
No ale... 'Gimby nie znajo' 14:21, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA