Kultura Włocławek - koncerty, wystawy, imprezy

Zamknij
Ważne

Fundacja ANWIL DLA WŁOCŁAWKA wspiera bezpieczne i aktywne wakacje w mieście

K.P. 10:41, 28.07.2020 Aktualizacja: 08:38, 21.10.2025
Skomentuj Fundacja ANWIL DLA WŁOCŁAWKA wspiera bezpieczne i aktywne wakacje w mieście Fot. Daniel Wiśniewski

Fundacja ANWIL DLA WŁOCŁAWKA włącza się w organizację wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Część z nich realizowana jest w Marinie Zarzeczewo.

Wsparcie włocławskiej spółki pozwoli zorganizować bezpieczne wakacje dla ponad 1100 uczniów z Włocławka i okolic.

Na realizację wakacyjnych inicjatyw Fundacja ANWIL DLA WŁOCŁAWKA przeznaczyła w tym roku 250 tys. złotych. Z tych środków beneficjenci organizują różne formy wypoczynku m.in. półkolonie, zajęcia sportowe oraz różnego rodzaju warsztaty.

Włocławska fundacja już po raz szósty przekazała organizacjom środki na realizację wakacyjnych inicjatyw, związanych z organizacją bezpłatnych zajęć dla dzieci i młodzieży.

Część zajęć organizuje Yacht Club ANWIL. Stowarzyszenie otrzymało grant od „Fundacji ANWIL dla Włocławka” na realizację projektu „Wakacje z Fundacją w Marinie”, adresowanego do młodzieży szkolnej z terenu miasta Włocławka i gmin: Brześć Kujawski, Fabianki, Lubanie i gminy wiejskiej Włocławek.

- Uczestnicy zajęć nabyli praktyczną wiedzę z zakresu prawidłowego i bezpiecznego korzystania z wody i sprzętu pływającego. Zależy nam na tym, aby uświadomić najmłodszym, że zabawa w wodzie jest wspaniałą formą wypoczynku, pod warunkiem, że zachowujemy rozsądek i dbamy zarówno o bezpieczeństwo swoje, jak i innych osób, które znajdują się w pobliżu - informują przedstawiciele Yacht Clubu ANWIL

W Zarzeczewie dzieci spędzają czas aktywnie. Przygotowano dla nich m.in. żaglówki, kajaki, rowery wodne i rejsy katamaranem motorowym.

- Zostaliśmy podzieleni na grupy i codziennie dzieje się coś ciekawego. Mamy różne zajęcia, dzięki którym możemy połączyć zabawę z nauką - powiedziała jedna z młodych uczestniczek zajęć.

Zajęcia odbywały się też na lądzie. Młodzież grała m.in. w siatkówkę, koszykówkę i piłkarzyki.

W czwartek (23 lipca) zorganizowano też wizytę w pszczelej pasiece. Kilkunastoosobowa grupa mogła z bliska zobaczyć ule i dowiedzieć się, jak powstaje miód. Nie zabrakło też praktycznych informacji dotyczących bezpieczeństwa. Młodzież m.in. uczyła się co szczegółowo należy zrobić w przypadku użądlenia przez pszczołę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

(K.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%