Zamknij
REKLAMA

Rajd szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej! Jak wziąć w nim udział?

07:00, 01.08.2020 | M.O.
Skomentuj Cykliści będą mieli do pokonania 20 kilometrowy odcinek fot. depositphotos.com
REKLAMA

Urząd Marszałkowski szykuje nie lada gratkę dla miłośników dwóch kółek. Już 8 sierpnia (sobota) zapraszam na przejazd Wiślaną Trasą Rowerową. Do przejechania będzie 20 kilometrów. Trwają zapisy.

Wiślana Trasa Rowerowa to wyjątkowy szlak, biegnący wzdłuż królowej polskich rzek, po obu jej brzegach. Odcinek trasy w Kujawsko-Pomorskiem wynosi około 450 kilometrów. Długość prawobrzeżnej części szlaku to 212 kilometrów, lewobrzeżnej – 238 kilometrów.

Trasa prezentuje walory turystyczne doliny Wisły i przylegających do niej terenów. Została wytyczona na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przez Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły.

Miłośnicy rowerów i nadwiślańskich krajobrazów będą mieli okazję wybrać się na przejazd Wiślaną Trasą Rowerową we Włocławku i okolicach. Do pokonania będzie 20-kilometrowy odcinek. Pętla prowadzi wzdłuż Zalewu Wiślanego, przez Kosinowo, Zuzałkę i Murs.

Miejscem startu i mety jest przystań jachtowa Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Płockiej 187 we Włocławku. Start zaplanowano na godzinę 11:00 w sobotę, 8 sierpnia. 

Wcześniej (od godz. 9.30) uczestnikom wydawane będą bezpłatne pakiety startowe (numer startowy, pamiątkowa chusta i talon na posiłek regeneracyjny).

Rozpoczęły się już zapisy na to wydarzenie. Akces uczestnictwa można zgłosić TUTAJ. 

Organizatorem rajdu jest Urząd Marszałkowski. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Eco-Cicle, którego celem było opracowanie koncepcji ciągu międzynarodowych tras rowerowych EuroVelo 2 i 9 przebiegających przez województwo kujawsko-pomorskie oraz audyt Wiślanej Trasy Rowerowej.

Projekt Eco-Cicle współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AntykrzysiuAntykrzysiu

1 3

"bravo". Na razie Anwil SA. A potem kolarze przyjadą z koroną i wirusem. Więcej zbiegowisk! 13:28, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%