Zamknij
REKLAMA

Niezwykła gratka dla pasjonatów. Już w tę sobotę wyjątkowe wydarzenie

08:00, 11.09.2020 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. Muzeum Włocławek
REKLAMA

W tę sobotę w Muzeum Historii Włocławka odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie. Ekspozycja przygotowywana została w ramach tegorocznych obchodów 100. rocznicy bitwy warszawskiej 1920 roku. Jak wziąć udział w wydarzeniu?

W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pn. „Moja droga” Muzeum Historii Włocławka w sobotę (12 września) zaprasza na wystawę "Gromczyński kontra Gaj. Bój o Włocławek w sierpniu 1920 r.".

Do przygotowania wystawy wykorzystano szereg materiałów archiwalnych, m.in. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Archiwum Nauki Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, Archiwum Państwowego w Toruniu Oddział we Włocławku oraz zbiorów prywatnych.

Na wystawie prezentowane są liczne fotografie i dokumenty archiwalne, mapy, broń, wspomnienia uczestników oraz opisy walk, które toczyły się pod Włocławkiem w dniach 14-19 sierpnia 1920 r. Będzie także możliwość obejrzenia pamiątek związanych z wojną polsko-bolszewicką prezentowanych na ekspozycji stałej muzeum.

Kuratorskie spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 11:00 to także doskonała okazja do dyskusji na temat roli Włocławka i jego obrońców w przełomowych dniach sierpnia 1920 r. i znaczeniu tych wydarzeń w historii miasta.

Liczba miejsc, ze względu na pandemię, jest ograniczona. W kuratorskim oprowadzaniu po wystawie może wziąć udział maksymalnie 15 osób

Chęć uczestnictwa należy zgłosić w Dziale Edukacji i Promocji pod numerem telefonu (54) 232-30-01.

W związku z obostrzeniami wynikającymi z zagrożenia epidemicznego spotkanie odbędzie się przy zachowaniu ogólnie obowiązujących zasad dystansu społecznego i reżimu sanitarnego.

Uczestnicy wydarzenia są zobligowani do zachowywania dystansu oraz dezynfekcja rąk i założenia maseczki lub przyłbicy ochronnej. 

Wejściówka kosztuje jedynie złotówkę. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz