Zamknij
REKLAMA

Konkurs ANWIL w moich oczach rozstrzygnięty! Do kogo trafiły nagrody?

09:57, 15.09.2020 | K.P.
Skomentuj fot. ANWIL S.A.
REKLAMA

Blisko 100 prac trafiło na konkurs plastyczno-literacki ogłoszony przez ANWIL S.A., a dedykowany dzieciom i młodzieży. Niezwykłe i piękne kolorowe rysunki, a także teksty literackie już zostały ocenione. Wybrano też laureatów konkursu. Do kogo trafiły nagrody?

ANWIL S.A. na czas kwarantanny i ogólnopolskiego lockdownu zaproponował włocławianom wzięcie udziału w konkursie. Jego ogłoszenie przypadło jeszcze w marcu tego roku, gdy pandemia koronawirusa dopiero się zaczynała, a zajęcia z placówek edukacyjnych przeniosły się do świata online. 

Bez wychodzenia z domu, w domowym zaciszu, można było wykazać się umiejętnościami plastycznymi i pisarskimi. Konkurs stał się okazją do wspólnego spędzenia czasu i rozwijania umiejętności.

ANWIL w moich oczach” był skierowany do dzieci i młodzieży w czterech kategoriach - przedszkolaki, uczniowie klas 1-3 i klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Przyznano także jedną nagrodę specjalną.

Najmłodsi mieli za zadanie przygotowanie prac plastycznych w formacie A3, tj. rysunku bądź malunku. Z kolei uczniowie szkół ponadpodstawowych przygotowywali prace literackie.

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ale wyłoniła najlepszych.

W kategorii wiekowej przedszkolaków zwyciężyła Natalia Pawłowska. Drugie i trzecie miejsce kolejno zajęły Iga Kubiak oraz Łucja Sędziak. Wyróżnione zostały Łucja Skierkiewicz oraz Amelia Lewandowska.

Wśród uczniów klas 1-3 najwyżej oceniona została praca Julii Rakowskiej. Drugie miejsce zajęła praca Jakuba Klimczaka, a trzecie Szymona Klimczaka. Wyróżnieni zostali Kacper Rejewski i Piotr Niedośmiałek.

W kategorii klas 4-8 zostało nadesłanych zdecydowanie najwięcej prac. Najlepsza z nich okazała się praca Amelii Słowińskiej. Na drugim miejscu znalazła się praca Zuzanny Budziszewskiej, a na trzecim – Kornelii Frankiewicz. Wyróżnienia otrzymali Nikola Lewandowska oraz Patryk Wąsik. Spośród prac pisemnych zwycięską okazała się praca Julii Trojanowskiej, a Aleksandra Zagajewska zajęła drugie miejsce. Na trzecim miejscu znalazła się praca Patrycji Koperniak, natomiast wyróżnienie otrzymał Jakub Grabowski.

Laureaci otrzymają nagrody o wartości kolejno do 1500, 1000 i 500 złotych za pierwsze trzy miejsca oraz do 200 złotych za wyróżnienie. Nagroda specjalna trafiła natomiast do Szkoły Podstawowej nr 10 we Włocławku. To właśnie uczniowie tej placówki zgłosili najwięcej prac na konkurs.

Do placówki trafiła nagroda w wysokości 2000 złotych. 

(K.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz