Zamknij
REKLAMA

Dwa wyjątkowe koncerty już w ten weekend. Kto zagra?

08:07, 25.09.2020 | UM Brześć Kuj. / M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Ostatni weekend września (26-27.09)  w Brześciu Kujawskim upłynie pod znakiem muzyki dawnej i organowej. Co będzie się działo w mieście? 

„Szlakiem piastowskich stolic” to koncert związany jest z przypadającą w 2020 roku rocznicą 700 lat koronacji Władysława Łokietka. Projekt jest formą muzycznego świętowania tego wydarzenia, w oparciu o historyczne teksty Jana Długosza z wykorzystaniem muzyki wokalnej i instrumentalnej z tamtej epoki i ze średniowiecznych źródeł polskich.

Program koncertowy będzie składał się z utworów wokalnych i instrumentalnych wykonanych przez kantorów Scholae Gregorianae Silesiensis i zespół instrumentalistów pod kierunkiem Pawła Iwaszkiewicza. Do wykonania niektórych utworów zaproszona zostanie zgromadzona publiczność.

Całość wydarzenia rozpocznie się w sobotę (26 września) o godzinie 19.00 na terenie skweru miejskiego, przy pomniku Władysława Łokietka, by następnie, korowodem z pochodniami, przenieść się do kościoła parafialnego Św. Stanisława B.M.

Drugim muzycznym wydarzeniem weekendu będzie, odbywający się już cyklicznie w Brześciu Kujawski VIII Jesienny Koncert Organowy.

Tym razem na organach, znajdujących się w brzeskiej farze, zagra Paweł Seligman. To organista, pianista, kameralista i pedagog. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów. Muzyk koncertuje jako solista i kameralista w kraju i zagranicą.

W 2016 roku został odznaczony srebrną odznaką honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za działalność na rzecz amatorskiego ruchu chóralnego. W ubiegłym roku natomiast został odznaczony Srebrną Odznaką Honorową "Za zasługi dla województwa śląskiego".

Koncert, który rozpocznie się po zakończeniu wieczornej mszy świętej (ok. 17:40) w kościele p.w. św. Stanisława B.M. poprowadzi Lucyna Klarecka. 

 

 

Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny. Organizatorami obu wydarzeń są Brzeskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim oraz Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Brześciu Kujawskim.

(UM Brześć Kuj. / M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Lgbt Lgbt

1 6

Polska na skraju załamania gospodarki, Kaczyński przejoł sądy, policję oraz wojsko a wam się koncertów zachciewa, ludzi zaś najwyższy by zastanowić się na d przyszłością Polski 08:41, 25.09.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

do   tęczowegodo tęczowego

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Ed-garEd-gar

1 2

Naucz się pisać po polsku, tęczowy trollu! 14:55, 25.09.2020