Zamknij
REKLAMA

Włocławianie o nich pamiętają. Takiego filmu nie widzieliście

10:00, 22.09.2020 | M.O.
Skomentuj Włocławianie w ostatnich latach pisali do powstańców warszawskich Fot. materiały promocyjne
REKLAMA

Włocławianie po raz kolejny pokazują, że pamiętają o powstańcach warszawskich. Już w najbliższą środę w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się premiera wyjątkowego filmu dokumentalnego. 

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania, która prowadzona jest od 2016 roku. Jej celem jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie historii Polski XX wieku.

Do akcji od kilku lat aktywnie włącza się także Włocławek.

Mieszkańcy wysyłali „Kartkę dla Powstańca” - specjalnie zaprojektowaną, bezpłatną pocztówkę z życzeniami do wybranego uczestnika walk o stolicę. 

W tym roku grupa filmowa "Z Przypadku" oraz Centrum Kultury Browar B. chcą zaproponować włocławianom niezwykły film. Bohaterem dokumentu będzie powstaniec warszawski Władysław Rosiński ps. Zapałka. 

Bohater odcinka opowiedział o swoich przeżyciach z lat młodości, które przypadły na czasy drugiej wojny światowej. Ma edukować społeczeństwo, pokazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje osób żyjących w czasach II wojny światowej. 

To pierwsza odsłona serii dokumentalnej "Pamiętnik" wyprodukowanej przez grupę filmową "Z przypadku". 

Premiera filmu dokumentalnego "Pamiętnik: Władysław" oraz spotkanie z twórcami, odbędzie się w środę (23 września) o godzinie 17:00 w Centrum Kultury Browar B.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PW.PW.

1 0

To była zbrodnia za którą nikt nie odpowiedział. 14:47, 22.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz