Zamknij
REKLAMA

Break Session powróci po latach? Kultowa impreza ma być częścią tego projektu

16:00, 22.10.2020 | N.S.
Skomentuj Kultowa impreza powróci po latach? Fot. depositphotos
REKLAMA

Włocławski ratusz chce reaktywować kultową imprezę, która przyciągała do Włocławka fanów hip-hopu z całego świata. Breakseassion Remake to jedna z inicjatyw wpisanych do programu wartego 10 mln euro.

Break Session (pierwotnie Breakdance Session) to impreza taneczna organizowana w hali OSiR w latach 2004-2008. co roku przyciągała do Włocławka tancerzy i fanów hip-hopu z Polski, a także zagranicy, w tym z Niemiec, Korei i Stanów Zjednoczonych.

Poza bitwą taneczną między najlepszymi tancerzami świata podczas Break Session odbywały się koncerty gwiazd. Podczas pięciu edycji imprezy we Włocławku wystąpiło wielu znanych dj’ów i artystów hip-hopowych, m.in. The Beatnuts, Tede, Peja, Molesta, Donguralesko czyO.S.T.R.

Mimo wielkiej popularności imprezy w 2009 roku zaprzestano organizacji Break Session. Od tego czasu wielokrotnie pojawiały się apele o reaktywację kultowego wydarzenia – powstała m.in. grupa na Facebooku, złożono również taki projekt do Budżetu Obywatelskiego.

Okazuje się, że jest szansa na to, by we Włocławku ponownie zorganizowano hip-hopowe święto. Wiceprezydent Włocławka Krzysztof Kukucki zapowiedział, że wydarzenie zostanie zreaktywowane, jeśli miastu uda się pozyskać dofinansowanie z tzw. Funduszy Norweskich.

Przypomnijmy, że włocławski ratusz przygotowuje propozycję projektu, który będzie rywalizował w konkursie razem z propozycjami ponad 50 innych samorządów. 15 najlepszych uzyska dofinansowania w wysokości 3 lub 10 mln zł. Więcej o procedurze przyznawania pieniędzy pisaliśmy tutaj.

Jeszcze kilka dni temu Krzysztof Kukucki mówił w rozmowie z DDWloclaek.pl, że za wcześnie jest mówić o konkretnych inicjatywach, które mają zostać zrealizowane. Teraz jednak przedstawił jeden z nich na Facebooku.

Projekt przedstawiony przez wiceprezydenta to Weekend Młodych. Właśnie w ramach tego wydarzenia miałaby odbyć się kolejna edycja Break Session, wpisana do projektu jako „Breakseassion Remake”.

- Chcemy reaktywować to wydarzenie w ramach Weekendu Młodych, który jest jednym z elementów naszej Kompletnej Propozycji Projektu pn. " WŁOCŁAWEK - MIASTO NOWYCH MOŻLIWOŚCI. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam" - zgłaszanej do Programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 - 2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021

– napisał Kukucki na Facebooku.

W ramach Breakseassion Remake mają odbywać się dwudniowe zawody taneczne połączone z koncertami, a także bitwy dj’ów.

Jeżeli Włocławek otrzyma 10 mln euro, w ramach Weekendu Młodych będą odbywać się także Skate Championship, mistrzostwa e-sportowe, festiwal nowej muzyki i zlot youtuberów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Tommy Lee KingTommy Lee King

4 1

A jeśli Włocławek nie dostanie 10mln € to pozostanie wciąż czekać na te 30mln PLN od Trzaska praska. 16:14, 22.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz