Zamknij
REKLAMA

Tancerze i wokaliści z Włocławka z sukcesami. Zrobili to mimo pandemii

08:34, 21.11.2020 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Młodzi tancerze i wokaliści zrzeszeni we włocławskim klubie Łęg odnieśli duże sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Konkursy odbyły się w preferowanej w dobie pandemii  formie online. 

Instytucje kultury, decyzją rządu by zapobiegać rozwojowi epidemii koronawirusa, do 29 listopada nie mogą funkcjonować.

Zakaz ten nie wyklucza jednak prowadzenia działalności związanej z przygotowaniem do organizacji wydarzeń artystycznych, pracy zdalnej i udostępniania zbiorów, bądź spektakli online. Mogą być również organizowane wydarzenia online bez udziału publiczności.

We Włocławku kultura, mimo zawieszenia, działa bardzo aktywnie. Przykład tego dali wokaliści i tancerze z klubu Łęg.

- Wokaliści i tancerze z klubu Łęg Centrum Kultury Browar B. aktywnie uczestniczą w zajęciach on-line i równie chętnie biorą udział we wszelkiego rodzaju konkursach on-line coraz modniejszych w tych czasach i osiągają sukcesy. W V Ogólnopolskim E-Festiwalu Tańca startowało wielu naszych tancerzy, ale również grupa którą tworzą rodzice - informuje Magdalena Musielewicz.

Sukcesem okazał się start Martyny Widzisz, która zajęła 1 miejsce w swojej kategorii oraz zespołu Latino Dance stworzonego przez grupę rodziców, który uplasował się na 2 pozycji.

Równie wysokie lokaty w ogólnopolskim festiwalu w swoich kategoriach zajęły Oliwia Szydłowska (4 miejsce), Maria Skorupa (6 miejsce), Lena Masztakowska (7 miejsce) oraz Zuzanna Nowacka (8 miejsce). 

Wokaliści natomiast brali udział w konkursie "Piosenki i poezji kresowej". Tam sukces osiągnęła Marcelina Góralska, która zajęła miejsce 3.

- Z tak trudnym repertuarem kresowym zmierzyli się również Sergiusz Stańczak, Aleksandra Wyborska oraz zespół Wiolinki którym gratulujemy wspaniałych prezentacji - dodała Musielewicz

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz