Zamknij
REKLAMA

Chcą przypomnieć ważne wydarzenie. Tam zobaczysz niepublikowane materiały!

11:04, 21.11.2020 | M.O.
Skomentuj Wystawa znajduje się w Galerii Sztuki "Migawka" fot. CK Browar B.
REKLAMA

Mimo, że włocławskie miejsca kultury są zamknięte to ich dzieła można zobaczyć w internecie. Centrum Kultury Browar B. zaprasza do Galerii Sztuki "Migawka"  do obejrzenia najnowszej ekspozycji. Czego dotyczy wystawa? 

Instytucje kultury zamknięte dla publiczności. Ograniczenia dotknęły wszystkie placówki kultury: teatry, kina, muzea, galerie. Rząd zamykając te miejsca chciał zmniejszyć ruch społeczny i mobilność Polaków. 

Kultura w zamknięciu będzie musiała sobie poradzić co najmniej do 29 listopada. Większość wydarzeń odbywa się teraz online. 

Podobnie działa Centrum Kultury Browar B. Włocławska instytucja zaprasza do obejrzenia nowej ekspozycji w Galerii Sztuki "Migawka". Jest to wystawa pt. „100-lecie zaślubin Polski z morzem w Pucku”.

To upamiętnienie aktu, którego dokonał generał Józef Haller, wrzucając platynową obrączkę, powlekaną od jej wewnętrznej strony złotem ze specjalnym grawerunkiem, w wody Zatoki Puckiej.

- Wydarzenie stało się symbolem złączenia nowo odrodzonej Polski i Kaszub z Morzem Bałtyckim. Takie symboliczne, ale uroczyste zaślubiny charakteryzują historycznie wiele państw i narodów, które w sposób szczególny cenią wolność pod postacią swobodnego dostępu do światowych szlaków morskich - informują organizatorzy wystawy. 

Wystawa prezentuje w postaci 12 poglądowych plansz oryginalne materiały. Znajdują się tam dokumenty historyczne i niepublikowane wcześniej zdjęcia. 

Na wystawę możesz się przenieść klikając TUTAJ. W Centrum Kultury Browar B. będzie dostępna do 31 grudnia. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz