Zamknij
REKLAMA

Tak dostarczą twoje zamówienie. Specjalny wóz miejskiej instytucji

09:45, 28.11.2020 | M.O.
Skomentuj fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna we Włocławku oraz jej wszystkie filie znów czynne. Jak można wypożyczyć i odebrać zamówione książki w dobie pandemii?

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku przywróciła możliwość wypożyczania książek z wolnym dostępem do księgozbioru w bibliotece centralnej przy Placu Staszica 1 oraz we wszystkich filiach bibliotecznych z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego.

Włocławskie biblioteki czynne są od dziś (28 listopada). Stało się to możliwe dzięki rozporządzeniu Rady Ministrów i rekomendacji dyrektora Biblioteki Narodowej.

- Udostępnianie zbiorów jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy - wyjaśnia włocławska instytucja.

Do odwołania nie można korzystać na miejscu z prasy, materiałów bibliotecznych oraz stanowisk komputerowych.

Zbiory będzie można zamawiać także telefonicznie, mailowo lub za pomocą katalogu online. Zamówienia telefoniczne książek przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach pracy placówek.

Zmieni się również forma odbioru zamówionych książek. Jak będzie wyglądał? 

- Odbiór zamówionych zbiorów odbywać się będzie w wyznaczonych do tego miejscach, w godzinach pracy poszczególnych placówek, po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu wizyty.  Odbędzie się bez kontaktu z bibliotekarzem, przy zachowaniu wszelkich reguł reżimu sanitarnego - wyjaśnia biblioteka. 

Włocławska instytucja wychodzi również naprzeciw osobom starszym. 

- Czytelnikom - seniorom (po 60. roku życia) proponujemy mobilną bibliotekę tj. możliwość dostarczenia książek do domu. Skorzystać można również z usługi ?Książka na telefon? - informuje na swoim oficjalnym profilu biblioteka. 

Skorzystają również osoby chore lub niepełnosprawne zamieszkałe na terenie Włocławka, które posiadają kartę biblioteczną, a przed jej wydaniem podpisały kartę zobowiązania oraz nie mają zablokowanego konta. 

Zainteresowanym, książki dowożone będą specjalnym samochodem, we wtorki i w piątki w godzinach od 10:00 do 17:00. Ta usługa funkcjonowała już wcześniej, ale teraz w dobie pandemii może być szczególnie popularna. Szczegółowe informacje na temat tej usługi można znaleźć TUTAJ

Po raz kolejny został również automatycznie prolongowany termin zwrotu książek, których termin upływa w czasie zamknięcia placówek. Kary w tym czasie nie będą naliczane. 

Jak dodaje biblioteka, nie dotyczy zaległości powstałych do 6 listopada, czyli przed datą zamknięcia instytucji kultury.

Do odwołania nie można korzystać na miejscu z prasy, materiałów bibliotecznych oraz stanowisk komputerowych.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz