Zamknij

Licealistka z Włocławka wydaje debiutancką książkę! O czym opowiada?

12:30, 16.02.2021 | M.O.
Skomentuj fot. FB Wiktoria Piotrowska
REKLAMA

"W blasku cieni" to debiutancka książka Wiktorii Piotrowskiej. Powieść 19-latki z Włocławka ukaże się już w czwartek, 18 lutego. 

Wiktoria Piotrowska to uczennica Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku. 

- Pisanie interesowało mnie już od dziecka. Bardzo lubiłam chwytać długopis w rękę i notować swoje pomysły. Tworzenie chociażby opowiadań już wtedy sprawiało mi dużą przyjemność i przychodziło z łatwością - mówi o sobie Wiktoria. 

Książka "W blasku cieni" to jej literacki debiut. To powieść obyczajowa, w której zawarte są również wątki romantyczne. Pomysł napisania książki narodził się już kilka lat temu.

- Kilka lat temu postanowiłam, że napiszę książkę. Szczerze mówiąc, kiedy siadałam do laptopa nie miałam pełnego zamysłu, pomysły pojawiały się raczej na bieżąco. Myślę, że dla autora to właśnie wena jest punktem wyjścia w pisaniu. Bez weny, nawet najlepszy pomysł na książkę może nie wypalić. Pomysł to połowa sukcesu, a tę drugą część stanowi właśnie natchnienie. Bardzo duże znaczenie ma również wsparcie rodziny i przyjaciół, którzy wierzyli we mnie od zawsze - tłumaczy autorka. 

"W blasku cieni" to historia młodego małżeństwa - Blanki i Aleksego wiodącego, wydawałoby się, spokojne życie na przedmieściach Krakowa. Wyjazd służbowy mężczyzny może jednak zaważyć na wspólnym szczęściu małżeństwa. 

- Kiedy w życie Blanki ponownie wkroczy mężczyzna, który wiele lat temu był w niej do szaleństwa zakochany, ich małżeństwo zostanie wystawione na próbę. Próbę, na jaką nie byli przygotowani - zapowiada książkę na swoje stronie wydawnictwo.

Książka "W blasku cieni" ukaże się nakładem wydawnictwa "Novae Res". Od 18 lutego (czwartek) będzie dostępna w księgarniach internetowych i stacjonarnych. 

(M.O. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

MazurMazur

11 4

Pani prozą, to ja poezją...

Miłość, miłość na Krupówkach /
znowu mamy pusto w główkach /
rycerzem jestem ja /
a ty królową covid /
kiedy patrzę w twoje oczy /
to mi wirus może skoczyć /
hej, zarazimy syćkie babcie aż do cna... Miłość, miłość na Krupówkach, taniec tępej i półgłówka... 12:42, 16.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AugsburgAugsburg

9 1

Wyrazy uznania i szacunku. 13:33, 16.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KasiaK.KasiaK.

5 0

Wiktoria nie jest z Włocławka. Jak już piszecie to precyzyjnie ... 15:06, 16.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sadolsadol

1 2

jak nie jest z włocławka to niech się o nim nikt nie wspomina ,włocławek i najlepsze liceum w mieście to nie ścierki do wycierania buzi,niech się nikt nie powołuje się na to miasto i szkołę jeżeli są tylko mu potrzebne we własnym zakresie,włocławek jest potrzebny bo tu jest dobra szkoła,dobra praca,lekarze,wzorcownia jak wam włocławek nie pasuje to po co się tu pchacie 18:36, 16.02.2021


frytkafrytka

2 0

w dzisiejszym swiecie juz sie celebryto nie szanuje .i b.dobrze 00:34, 17.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%